Збудувати хату куму й депутату

Микола ЯРОЩУК

Микола ЯРОЩУК

Колись у Радянському Союзі було оголошено програму “Житло-2000”. Згідно з цим документом до 2000 року кожна радянська сім’я мала отримати окреме житло. Давно немає тієї держави і вже забули про епохальну програму. Житлове питання тепер кожен вирішує самотужки. Хтось заробляє гроші на квартиру. Багато співвітчизників хочуть мати власний будинок. В останні роки у нашій державі спостерігається будівельний бум. Є чимало різних проектів житлових будинків. Зараз на цьому ринку досить серйозна конкуренція, забудовники намагаються знайти оптимальний варіант, щоб будинок був недорогий і комфортний. Мінімум затрат і максимум економії. Саме такий проект розробив 36-річний радивилівський архітектор Микола Ярощук. 

xВін автор понад 100 оригінальних архітектурних проектів житлових будинків, які споруджені в різних куточках України.
Після закінчення архітектурного факультету Львівського по-літехнічного інституту Микола Ярощук працював начальником Радивилівської районної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, чотири роки – головним архітектором міста Радивилів. Але минулого року залишив державну службу. Каже, що чиновницька робота не для нього. Закінчив курси з основ підприємництва при Рівненському обласному центрі зайнятості і почав займатися бізнесом. Невдовзі прийшов перший серйозний успіх і визнання.
– Свої проекти я друкував у спеціалізованому каталозі “Дом.ua”, – розповідає Микола Мефодійович. – Мої роботи побачили і запропонували взяти участь у XVI Міжнародній виставці “Будівництво та архітектура”. Її учасниками, крім українських, були архітектори з Австрії, Польщі та Росії.
Проект житлового будинку Миколи Ярощука став переможцем у номінації “Комфорт мінімалізму”, вирізняється невеликою площею, компактністю та мінімальними затратами часу на його будівництво.
Пан Микола розповідає про свою роботу:
– Проект називається “Ровно-3”. Це чотирикімнатний будинок загальною площею 100 квадратних метрів, житловою – 56. Розміри 9,2 на 9 метрів. На першому поверсі вітальня, з якої відкривається вид на вулицю, хол, санвузол. Кухня велика, і її можна використовувати як їдальню. Вона розташована далі від входу. Другий поверх – мансардний. На ньому розташовані три спальні, туалет. Всередині будинку немає несучої стіни, тому менше витрачається цегли, перекриття здійснються стандартними шестиметровими панелями по зовнішніх стінах. Всі інженерні комунікації сплановані в одному місці і займають площу чотири квадратні метри. Там немає такого, щоб каналізація проходила з одного крила будинку в інше, – каже архітектор. – Це також чимала економія коштів.
Будинок споруджується з цегли та обшивається зовні 10-сантиметровим пінопластовим утеплювачем. За рахунок цього досягається енергозбереження, потрібно значно менше витрат на його опалення. Спорудити такий будинок, за словами архітектора, можна за п’ять місяців, і обійдеться це приблизно у 80 тисяч доларів. Цього року “Ровно-3” Миколи Ярощука став лідером всеукраїнського продажу проектів. Значить замовники оцінили його.
– Після виставки з’явилися серйозні клієнти, – продовжує архітектор. – Найголовніше – зрозуміти, що хоче замовник. Тоді легко втілити його бажання. Доводилося виконувати замовлення депутатів. Буває досить важко вгодити. Останнім часом найбільше замовників з Києва та Київської області і півдня України – Херсону, Запоріжжя. Але й куму та родичам не відмовляю.
Цікавлюся у мого співрозмовника, чи вже має архітектор дім своєї мрії, чи ще тільки виношує плани?
– Скажу відверто, власного дому, збудованого мною, ще не маю, – усміхається пан Микола, – живу у батьківській хаті. Поясню, чому: тільки розпочав власний бізнес, і спочатку всі вільні кошти потрібно вкладати у його розвиток. Так поступає кожен підприємець. А коли вже розпочнеш будівництво, то такої можливості не буде. І ще одне. Після закінчення архітектурного факультету я хотів мати один будинок, тепер – зовсім інший. Постійно з’являються нові думки, нові ідеї. Відбувається творчий розвиток, спілкуємося з колегами. Для архітектора найстрашніше – залишитися без роботи, за рік-півтора він втратить кваліфікацію і буде креслити квадратики. У нашій професії потрібно бути у формі. І ніколи не зупинятися на досягнутому.
Кость ГАРБАРЧУК,
Рівненська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>