Дочка (21 рік) отримала у спадщину від мого батька (діда) будинок. Поясніть, як оподатковується така спадщина?
Володимир Р., м. Луцьк
Питання оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється статтею 13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”. Об’єкти спадщини оподатковуються:
– при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, – за нульовою ставкою податку до будь-якого об’єкта спадщини;
– при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, – за ставкою 5 відсотків до будь-якого об’єкта спадщини;
– при отриманні спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента – за ставкою податку 15 відсотків до будь-якого об’єкта спадщини.
Слід звернути увагу, що для цілей зазначеного Закону членами сім’ї фізичної особи є її дружина або чоловік, діти як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка (у тому числі усиновлені), батьки, баба або дід як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, брати чи сестри як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, онуки як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи або її опікуни, визнані такими згідно із законом.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Таким чином, при отриманні спадщини від діда Ваша донька має сплатити податок за ставкою 5 відсотків від вартості будинку.
Comments: |