Заїжджі ділки окупують Хмельницький

Підпис відсутній

Підпис відсутній

Як показує життя, чим далі ми йдемо в ринкову економіку, тим менше ті, хто має гроші та владу, прислухаються не лише до інтересів громади та порад спеціалістів, а нерідко й до здорового глузду. Адже для більшості з них головне – власний зиск… 

Архітектурна еліта міста стурбована незаконним будівництвом, яке ведеться київськими бізнесменами у заплаві річки Південний Буг. У 80-ті роки розробили документацію під спорудження тут льодового стадіону, гідропарку, кіноконцертного залу, басейну з підігрівом. Звести встигли лише Співоче поле... Після розвалу Радянського Союзу роботи “заморозилися”. І впродовж більш ніж десяти років спілка архітекторів чинила спротив будь-якому будівництву, яке намагалися тут розпочати, тримаючи землю для проекту 80-х. Адже завдяки особливостям рельєфу ця зона є “легенями” міста.
– До того ж, це місце – чудова зелена зона, яка пересікає  його, – пояснює головний архітектор області Віктор Панасюк. – Саме тому логічно просилося організувати на берегах Бугу місце для відпочинку хмельничан. Генеральним планом розвитку Хмельницького, розробленим ще у вісімдесятих роках, ця зона була  передбачена як спортивно-рекреаційна з будівництвом стадіону на 40 тисяч місць, гідропарком та спортивно-розважальними об’єктами.  
Але незважаючи на проект, землі були роздані столичним підприємцям. І хоча проектанти з Києва запевняють, що заплава є так званою “штильовою зоною”, яка погано провітрюється, а значить, для будівництва не підходить, однак сьогодні там повним ходом зводяться грандіозні супермаркети “Авалон” та “Епіцентр-К”.
За словами Віктора Матвійовича, після 90-х років Генеральний план забудови обласного центру взагалі не дотримується, на сьогодні у Хмельницькому зведено чимало споруд, не узгоджених з ним. Більшість з них, на жаль, викликають проблеми для міста.
– Згідно з правилами містобудування, – продовжує головний обласний архітектор, – на вбудованих перших і других поверхах житлових будинків дозволяється проектувати все, крім об’єктів, які забруднюють оточуюче середовище. У тому числі й магазини будматеріалів. А будувати супермаркет в заплаві – взагалі нонсенс! Крім того, користі для міста від функціонування таких закладів не буде. Адже податки підуть туди, де зареєстрована фірма-власник, а місто лише викидатиме колосальні кошти на ліквідацію негативу від величезного скупчення автотранспорту і змушене буде будувати нові магістралі та об’їзні дороги, оскільки нині існуючі на таке навантаження не розраховані. Отримані від продажу землі кошти цих витрат не компенсують.
Дізнавшись, що почалося будівництво, спілка архітекторів поставила перед міським головою питання про проведення архітектурної ради з цього приводу, але вона досі не відбулася.
– Будівництво таких об’єктів доцільне на окружних шляхах та магістральних вулицях, – коментує ситуацію головний архітектор міста Віктор Дунаєвський. – У цьому випадку зростання транспортних потоків, шумового навантаження та забруднення повітря ляже на непристосовані для цього прилеглі житлові вулиці – Зарічанську, Прибузьку, Рибалка. Крім того, дана зона безпосередньо прилягає до центру міста, де транспортну проблему видно неозброєним оком. Цікаво, що нині існує припис щодо припинення цього будівництва, але на нього ніхто не реагує.
Причина в тому, переконані архітектори, що у нас немає системного підходу до забудови міста, і це призвело до колосальних транспортних, соціальних та екологічних проблем.
Ліна ПОДІЛЬСЬКА,
Хмельницька область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>