У них – непристойно, у нас – достойно?

В салонах XIX століття вважалося непристойним, якщо чоловік запрошував одну пані більше трьох разів. Вже після другого танцю він повинен був оголосити змовини.
У США жінки до цього часу ніколи не “наводять марафет” на людях. Це вважається непристойним, так само, як і просто заглядати на людях в дзеркало.
В 20-ті роки XX століття в російських школах вважалося непристойним грамотно писати, оскільки це було не по-пролетарськи. За письменність могли навіть написати донос.
У Великобританії вважається непристойним в’язати “на людях”, а в Болгарії чоловікам – випивати менше півтора літра вина в день. Вино в Болгарії коштує копійки, так що помірне його вживання вважалося ознакою негостинності.
Під час японської чайної церемонії вважається непристойним сидіти, схрестивши ноги. Витягати ноги у бік сусіда – це вершина розбещеності. Тому учасники церемонії сидять на власних п’ятах.
У Росії на межі XIX-XX століть вважалося непристойним відводити під дачу (це поняття існувало вже тоді) ділянки площею менше 10-12 “соток”.
В Таїланді вважається непристойним поплескувати співрозмовника по плечу. Це вважається ніжностями, а публічний їх прояв в Таїланді неприпустимий.
Сергій Новак

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>