Що оформити дешевше: дарування чи спадщину?

Маю бажання передати свою квартиру синові, але хочеться зменшити витрати при нотаріальному переоформленні. Підкажіть, який спосіб менш витратний – дарування чи спадщина?
Микола В.,
м. Луцьк

 

Якщо Ви маєте намір укласти договір дарування на квартиру або скласти заповіт на неї, необхідно врахувати наступне.
Суттєвим моментом, який відрізняє дарування від спадкування, є те, що при даруванні об’єкт його переходить у власність обдарованого одразу після нотаріального посвідчення договору дарування та його державної реєстрації. Натомість при спадкуванні об’єкт спадкування перейде у власність спадкоємця лише після смерті спадкодавця. Причому для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня смерті спадкодавця. Слід врахувати і те, що спадкодавець має право змінити заповіт і призначити спадкоємцем іншу особу.
При нотаріальному оформленні як договору дарування, так і заповіту необхідно сплатити державне мито та послуги нотаріуса.
За нотаріальне посвідчення договору дарування доведеться сплатити державне мито в розмірі 1% суми договору (тобто вартості квартири), але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 гривень).
При складанні заповіту необхідно сплатити державне мито за нотаріальне посвідчення заповіту у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – 0,85 коп., а за видачу свідоцтва про право на спадщину спадкоємцеві доведеться заплатити 0,5 відсотка суми спадщини. Крім того, як при посвідченні договору дарування, так і при посвідченні заповіту необхідно сплатити послуги нотаріуса. Ціна на такі послуги у кожного нотаріуса різна.
Доцільно вказати, що посвідчення договору дарування та заповіту можливо здійснити як у приватного нота-ріуса, так і в державній нотаріальній конторі, а от видача свідоцтва про право на спадщину – функція лише державного нотаріуса. Враховуючи велику завантаженість державних нотаріальних контор, оформлення спадщини може у спадкоємців зайняти багато часу, а іноді й нервів.
Таким чином, хоч і посвідчити заповіт дешевше, лише Вам вирішувати, як розпорядитись власною квартирою.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>