Більше десяти років маємо в країні епідемію туберкульозу. На флюорографічний знімок легень тепер направляють навіть при скаргах дільничому лікарю на простуду. Дітям щорічно роблять реакцію Манту – аби дізнатися, чи були вони у контакті із хворими. Новонароджених ще у пологовому щеплюють від туберкульозу. Вакцину під назвою БЦЖ, так званий витяг із палички Коха, вводять у плече, аби в подальшому “привчити” організм до боротьби з таким грізним захворюванням. Процедуру для дітей, тобто ревакцинацію, повторюють ще два рази: у 7 та 14 років.
Але з квітня і до середини липня цього року ні новонароджених, ні семирічок не “бецежували”. Вакцини не було. Особливого занепокоєння у населення ця новина не викликала. А від декого можна було почути і полегшення: мовляв, давно пора це припинити, бо кажуть, усі щеплення шкідливі...
Як повідомив генеральний директор Волинського обласного територіального протитуберкульозного медичного об’єднання Василь Загорулько, обов’язкове щеплення від туберкульозу ніхто не відміняв і після вимушеної перерви його проводитимуть, як і було затверджено Міністерством охорони здоров’я. З тією лише відмінністю, що вакцинуватимуть дітей вже не ро-сійською БЦЖ, а європейською – «Копенгаген». Тепер у фтизіатрів новий головний біль – треба організувати щеплення тим, хто його не отримав вчасно. А це не просто зробити, адже доведеться обстежувати не тільки малюка, а й усю сім’ю, з якою він живе і контактує (тобто батьків, дідусів-бабусь тощо).
– А почалося усе зі скандалів у мас-медіа щодо того, чи потрібна нам така вакцинація і чи не робить вона ще гірше дітям? – розповів Василь Зогорулько. – Було смішно слухати всіляких міністрів-академіків, які не відрізняючи туберкулін (який роблять під час проби Манту) від БЦЖ (витяг із тубекульозної палички), на всю Україну заявляли, що це дуже шкідливо, що це токсичні препарати і т.д. Ну не можна у нашій країні відмовлятися від щеплень! Страшно навіть уявити, що тоді буде! Через три роки рахунку не піддаватиметься кількість померлих від різноманітних хвороб. Яскравий тому приклад – дифтерія. У 90-х роках щеплення робити припинили, думали, перемогли хворобу. І от в Україні новий спалах дифтерії, від якої почали вмирати діти. Відразу ж організували масову вакцинацію, інакше – жди біди! Отож, поки політики думали про доцільність БЦЖ, поки тендер розігрували, поки вирішували, у кого ту вакцину купувати і як її возити – тубдиспансери вичерпали усі запаси.
Мирослава КОСЬМІНА,
Волинська область
Comments: |