Підприємець будуватиме офіс на голові у мешканців будинку

Фактично уся територія, де на знімку автомобілі, віддається під будівництво

Фактично уся територія, де на знімку автомобілі, віддається під будівництво

Виділення землі під забудову стало для українців «притцею во язицях». Особливо в останні роки. Хто де хоче і що хоче, те й будує, порушуючи Генплан, законодавство, нормативи, постанови і т. д. А потім біжить до суду й узаконює свої порушення! Така у нас держава. Різних установ, державних і недержавних, які, здавалося б, мають контролювати і виділення землі, й доцільність забудов на ній, безліч. Та, як правило, коли доводиться вирішувати проблеми, усі розводять руками: мовляв, це не в нашій компетенції. Найчастіше усіх відправляють до суду. А суди у нас теж корумповані. Це визнано на загальнодержавному рівні. Словом, замкнуте коло...

У таке замкнуте коло потрапили й жильці будинку №18, що на вулиці Незалежності у Рожищі. Цей будинок тут знають як «афганський» – він будувався для тих, хто колись виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані (зараз тут проживає вісім воїнів-інвалідів ІІ-ІІІ групи). Будівля здавалася з проблемами (у 2003 році наша газета про це писала), проте, підключивши усіх, кого можна було, люди нарешті отримали можливість туди вселитися.
І ось нещодавно вони знову звернулися до нашої редакції з проханням «допомогти у вирішенні питання щодо незаконного рішення міської ради про дозвіл на забудівлю прибудинкової території офісними приміщеннями, виданий громадянину Сергію Власюку».
Читачам, які не мають перед очима плану благоустрою території, про яку йдеться, спробуємо пояснити суть проблеми. Фактично цей будинок був зданий без прибудинкової території. Бо згідно з Генпланом міста біля нього мали зноситися приватні будинки і невеличкі сарайчики тих жителів міста, що проживають у сусідньому будинку. Та ніхто нічого не зносив по цей день. Хоча це безпосередні обов’язки місцевих владних структур. До будинку №18 лише був під’їзд (який і залишився) і з торцевого боку невеличкий майданчик, який жильці планували благоустроїти для дітей. Тобто прибудинкової території, як кіт наплакав.
Та депутати міської ради, підтримавши начальника відділу містобудування, архітектури  і житлово-комунального господарства райдержадміністрації пана Денисюка, ще у 2007 році вирішили, що землі для мешканців будинку вистачає, і всю оту територію, де мав бути дитячий майданчик і навіть де на плані значиться дорога, віддали в оренду на 49 років пану Власюку під будівництво офісу. Про це рішення «потерпілим» рожищанам стало відомо лише навесні цього року.
–  Поки в міськраді від «афганців» було сім депутатів, це питання навіть не піднімалося, – розповідають колишні воїни-афганці про свої проблеми і рожищанські правопорядки. – Тітка міського землевпорядника взяла поруч землю під продовольчий магазин. Ну, взяла, то взяла. Тоді ми написали заяву тодішньому (нині покійному) міському голові Лігостаю для отримання дозволу для благоустрою дитячого майданчика. І ось міська рада зробила нам «подарунок»: виділила майже всю цю площу для будівництва офісного приміщення підприємцю Власюку. Його дружина – приватний нотаріус, у міськраді приймає людей, певно, хоче мати свій офіс. А наш землевпорядник тією землею в Рожищі крутить, як хоче. Маєток собі розбудував, ого-го, який, їздить на «Мерседесі». Словом, тут своя мафія. Є Генплан, затверджений проектною організацією «Діпроміст», згідно з яким біля будинку має проходити лише дорога, і жодного будинку на плані нема. Зверталися до начальника управління земельних ресурсів Сергія Шабали зі своєю проблемою. Він сказав, що виділення землі біля нашого будинку – це нонсенс.
Зрозуміло, що скаржники написали заяву в районну прокуратуру. Через місяць вони отримали звідти відповідь, у якій йдеться про те, коли, ким і на основі чого було виділено землю в оренду (усе те, що пояснюють людям місцеві начальники), і як висновок: «... Таким чином у ході перевірки не встановлено порушень вимог Земельного кодексу України та іншого законодавства при прийнятті міською радою рішення про надання на умовах оренди вказаної землі». Правда, в листі сказано, що дано вказівку начальнику інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області зробити перевірку та вжити заходів щодо «усунення порушень при забудові земельних ділянок поряд із вказаним будинком». Поцікавившись в прокуратурі, яким чином ця правоохоронна установа робить перевірки, почула, що опитувалися ті, хто виділяв землю. З почутого зрозуміла, що усі нормативні документи, які стосуються забудови й благоустрою, в прокуратурі прискіпливо ніхто не перевіряє. Головне відписати лист і переадресувати перевірку на іншу контролюючу установу. Як завжди. Хоча місцеві працівники прокуратури, навіть не вивчаючи документів, а визирнувши у вікно (спірна земельна ділянка навпроти), могли зрозуміти, що офіс (чи інше приміщення) тут будуватимуть мало не на голові у жильців будинку №18!
Те, що порушуються будівельні норми, облаштування території – очевидно. Але відтоді, як декілька років тому Кабмін відмінив один із нормативних актів про організацію благоустрою, чиновники від влади мають простір для «проектування» чого завгодно і де завгодно. І нашоукраїнці, і бютівці, які так завзято критикували кучмістів за розкрадання землі і бардак у цих питаннях, тепер теж гендлюють земелькою. На жаль, в Україні традиційно склалося, що як тільки вчорашній борець за наш добробут сідає у владне крісло, то одразу перетворюється на курку: гребе все під себе. І при цьому нічого не порушує!
Чи допоможе хтось скаржникам із Рожища? Напевно, ні. Хіба самі  стіною стануть перед будівельниками, взявши у руки лопати. У нашій державі по-іншому проблему вирішити неможливо.
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
Волинська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>