Пора відпусток у розпалі. Біля залізничних кас, що у Луцьку, людей, мов у мурашнику. Найпопулярніший напрямок – Крим, а саме потяг “Ковель-Сімферополь”. Проте, виявляється, не так вже й легко на нього потрапити: квитки у великому дефіциті. Принаймні на таку думку наводить обурення людей, з якими довелося поспілкуватися.
Одна жінка розповіла, що взяти квитки на прямий потяг до Криму їй вдалося лише з другої спроби. В кінці червня вже не було місць не тільки на липень, а й першу половину серпня. Довелося “пересовувати” відпустку, змінювати всі свої плани, бо на сімферопольський потяг зможе сісти лише 14 серпня. Ще одна подружня пара, у якої, як виявилося, вже замовлені і оплачені місця у кримському санаторії, буде добиратися на півострів з трьома пересадками. Вони взяли квитки на потяг “Львів-Запоріжжя”.
– Я в шоці! – дівчина, назвавшись Світланою, ледь стримувала своє обурення. – Вже в дев’ять ранку я стояла в черзі, планувала взяти два купейні до Сімферополя. І от, маю – бокові місця у плацкарті біля самісінького туалету! Касирка сказала, що це останні. Як так може бути, адже я прийшла за 45 днів до дати виїзду?
Судячи з усього, напрямок “Ковель-Сімферополь” найзавантаженіший. Напевно, тому, що це єдиний прямий потяг на кримський півострів. На решту напрямків, наприклад, до Миколаєва чи Херсона, такого ажіотажу з квитками немає. Але й прямих потягів теж. У Луцьк вони не заходять, тож доведеться робити пересадки.
Начальник вокзалу станції «Луцьк» львівської залізниці Ірина Бас заперечує будь-які чутки про “зникнення” квитків. Мовляв, якби їх не було, вони б не вторгували від їх продажу за місяць майже 4 мільйони гривень:
– Квитки на потяг можна купувати вже за 45 днів до відправлення, – пояснює вона. – А тепер уявіть, що щодня о 8-й годині ранку одночасно відкривається 200 кас львівської залізниці. Квитки продаються не тільки у Луцьку, а й у Ковелі, Клевані, Рівному і т.д. У гарячу літню пору місця на потяг “Ковель-Сімферополь” розмітаються вже до дев’ятої ранку. Тому тим, хто приходить пізніше, може й не вистачити. Крім того, існує бронь для пільговиків. Наприклад, за кілька місяців до початку літа замовляють кілька вагонів (3-4) для дітей, які їздять до моря безкоштовно. Також щодня у нас мусить бронюватися ціле купе для інвалідів (по зору, хворих на ДЦП і т.п.). Решта квитків віддаються на продаж.
Виявилося, навіть додаткові вагони, які доставляються на літній період, ситуації не рятують. Їх цьогоріч до Криму курсує аж вісімнадцять. Пустити ще один потяг до Сімферополя, як це робиться на інших маршрутах (наприклад, Львів-Миколаїв), технічно неможливо. За словами Ірини Миколаївни, додатковому рейсу на великих залізнодорожних вузлах-станціях типу Київ чи Дніпропетровськ, просто не буде де вклинитись – адже потяги там ідуть через кожні три хвилини.
У великих містах подібних проблем, звичайно ж, немає. Без проблем до моря можна дістатися зі Львова. А з Києва у теплі краї курсує аж 26 потягів!
Оксана ЗАРЕМБА,
Тетяна ЧИРКІНА,
Волинська область
Comments: |