Дешевий шопінг? На хмельницькому базарі!

Білоруси закупилися

Білоруси закупилися

Щодня до Хмельницького на один з найбільших в Україні речових ринків приїжджають тисячі людей. Дешевий шопінг притягує до подільського міста рядових покупців – вони суттєво економлять на покупках “для дому, для сім’ї”, а також оптовиків – ці затоварюються крамом, аби згодом перепродати його у своїх містах удвічі-втричі дорожче. У Хмельницькому сьогодні налічується майже сорок ринків, які за звичкою називають одним словом – “базар”. У величезному конгломераті задіяно понад 20 тисяч підприємців, а реально торговиця “дає жити” ледь не вдвічі більшій армії людей, адже продавців обслуговують водії, кухарі, пекарі, вантажники.

…На хмельницьку торговицю добре потрапити із самого ранку. Менше люду і, відповідно, ризику стати жертвою злодіїв. Заради екзотики варто побувати і на нічному базарі, який починається у неділю вранці і триває до вечора понеділка. На нічні закупи приїжджають переважно оптовики із сусідніх областей, а також торговці зі сходу та центру України. Чимало на базарі й білорусів – щодня на стоянках паркуються кілька десятків їхніх автобусів і авто. Білоруси скуповують у Хмельницькому одяг, взуття, косметику, парфумерію. Хоча вдома у них все це кращої якості, але й дорожче. Напередодні Нового року бацька Лукашенко захистив внутрішнього виробника – обмежив ввіз у Білорусь іноземних товарів. Тепер одна людина має право провезти через україно-білоруський кордон лише п’ять кілограмів пряжі, певну кількість пар взуття. Але ці санкції не охолодили у дрібних торговців запалу: правдами і неправдами вони якось пробираються повз митників.
Із приходом уряду Юлії Тимошенко зміни проходять і на українських кордонах. Власник двох парфумерних лавок Ростислав розповів: раніше разом з офіційно розмитненим із Польщі, Голландії, Туреччини вдавалося провозити й контрабандний товар. За уряду Януковича оптовики робили це без проблем завдяки тотальній корупції на митницях. Тимошенко таку практику тепер руйнує, наводячи на кордонах порядок.
– Коли Юлія Володимирівна вперше стала прем’єром, вона теж перекрила кисень контрабандистам, – згадує Ростислав. – Тоді, посидівши без роботи два-три місяці, одні стали займатися чимось іншим, решта привчилися розмитнювати товар. Але прийшов Янукович, і “попустило”: офіційно розмитнювалась лише кожна друга машина.  
За словами Ростислава, зміни урядів мало впливають на заповзятливість хмельницьких базарників.
– Ми навчилися пристосовуватися до всього – як хорошого, так і не дуже, – каже він. – Для бізнесу важлива стабільність, а вона зараз є, бо втримується курс гривні. А дисципліна на митницях позначиться передусім на споживачеві. Через “шухер” на кордонах затримується надходження товару, і ціна його зростає.
Слід пам’ятати про таке: на так званому “старому” ринку, з якого починався хмельницький базар, одяг і взуття дорогі. Шукайте аналогічні речі на нових базарах, і вони обійдуться вам удвічі дешевше.
Крам на хмельницькому базарі на 70-80 відсотків складається з китайського ширвжитку. Проте навіть серед цього барахла можна знайти пристойні речі.
– Даремно ви критикуєте китайців, – гамувала мій скептицизм директор ринку “Імпульс-Світ” Валентина Несторишина. – У чобітках я ходжу кілька сезонів, а їм хоч би що. Заплатила 250 гривень. По взуття до нас приїжджають навіть зі столичних міністерств, бо тут добротну шкіру можна купити за 100 доларів, а у Києві вона коштує 500 доларів.
У Хмельницькому, як і в Греції, є все. І якщо для когось актуально зекономити кілька сотень гривень, оновивши гардероб, то можна сміливо прямувати у подільський “Шанхай”.
Євгенія Ліщук,
м. Хмельницький

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>