– Ми подбали про врожайний голландський сорт полуниць “Зенгана”, – розповідає Олександр. – І є результат. З гектара отримуємо по 10-12 тонн ягід. Наприклад, минулого року продали вітчизняним споживачам 75 тонн. Не менше буде й нинішнього. Зараз проблем зі збутом продукції немає. Якщо й надалі будуть ринки збуту, площі під ягоди можна буде збільшувати. Тим більше, що є люди, які охоче приходять прополювати полуниці (а це треба робити навесні тричі).
Кожен кущик акуратно обсипаний соломою. Поцікавилася в орендаря, для чого це? Можливо, щоб зілля не так швидко виростало?
– Ні, щоб ягоди були чисті, – пояснив Олександр. – Бачите, які гарні полунички, без хвостиків, збирають у кошички наші помічники? І без піску. Захищає їх від забруднення саме солома.
– А чи обробляєте кущі від шкідників та бур’янів препаратами?
– Наші ягоди екологічно чисті. Жодного обприскування не проводимо. Посадили, а далі тільки прополюємо – і чекаємо врожаю.
Сьогодні в сільській місцевості не так легко знайти заробіток. Чимало люду нині вирушає в ліс по чорниці. А от жителі сіл Сереховичі, Ниці, Грабове, Буцинь, навіть із віддаленого Дубечного щоранку поспішають на 14-гектарну полуничну плантацію. Хоч і сезонний заробіток, бо ягоди проходять швидко, та все ж поповнення сімейного бюджету. Навперебій зносять кошики із соковитими ягодами – встигай тільки записувати, хто скільки назбирав. Є робота і для дорослих, і для дітей, котрих батьки приводять сюди дізнатися, як заробляється власна копійка.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Фото автора
Comments: |