Жертви – п’ятеро людей
Злива і вітер застали 27-річну львів’янку на вулиці Петлюри. Молода жінка гуляла зі своїм чотирирічним сином. Все сталося миттєво. Сильний порив вітру зірвав люк горища з п’ятиповерхового будинку N37, що на цій вулиці. Жінка, яка вдруге готувалася стати матір’ю, загинула на місці події. За життя її чотирирічного сина нині борються медики. У хлопчика травмована голова і передпліччя. Майже в цей же час стихія забрала життя і у мешканця райцентру Миколаїв. 32-річний чоловік внаслідок обвалу будівельних конструкцій отримав черепно-мозкові травми. Він помер у районній лікарні, не приходячи до тями. Отримані травми були несумісні із життям.
Лихо завітало і в село Тарнавка, що у Старосамбірському районі області. Там від удару блискавки загинули двоє людей. Буря захопила подружжя селян у полі. Вони збирали сіно. Чоловікові було 67, а його дружині – 65 років.
Кількість жертв стихії у Львівській області збільшилася у вівторок до п’яти людей. Як повідомив начальник головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ігор Геріч, у понеділок увечері в селі Грушів Дрогобицького району 10-річний хлопчик наступив на оголений електричний дріт і загинув.
Ще п’ятеро галичан через обвали будматеріалів і дерев з різними травмами потрапили до лікарень. У Яворові медики рятують місцевого мешканця. Буря застала чоловіка за столиком на території літньої кав’ярні. Там на нього впав вуличний холодильник. Наслідок – перелом шийного хребта.
Дерева виривало з корінням
Нині у Львові, як після війни. Рятувальні служби та комунальники міста хоча й докладають всіх зусиль, та все одно не в змозі швидко справитися з наслідками стихії. На вулицях й досі валяються потрощені рекламні щити, уламки дахів і дерева, вирвані із землі з корінням. Область вже порахувала збитки, завдані природою: близько 20 мільйонів гривень. Але це ще не все.
Пориви вітру під час буревію становили 30, а подекуди і всі 35 метрів за секунду. Тобто 110 кілометрів за годину. Від подібного у метеорологів ламалася апаратура. Шквальний вітер зірвав кілька сотень дахів з житлових будинків, заводів та офісів. З приміщення штабу Західно-оперативного командування буревій «прибрав» кілька метрів даху.
Близько трьохсот дерев вирвано з корінням. Найбільше їх під шквалом вітру впало на проспекті Свободи біля Оперного театру, на Сихівському масиві та у Стрийському парку. На Личаківському цвинтарі вітер не лише поламав дерева, а й поперевертав пам’ятники.
Та особливо дісталося від бурі літнім кав’ярням. Сильна злива та шквальний вітер зрівняли із землею літнє кафе біля міської Ратуші.
– Вітер зірвав тент літнього майданчика і пошкодив електричні дроти. Все стало іскрити. Буря перевертала вазони, дощ заливав комп’ютери та меблі. Почалася паніка. Люди з криками рвалися до приміщень, – розповідає 23-річний студент Віктор, який був очевидцем краху літнього ресторанчика.
Водія врятував ангел
Під час буревію від костелу Єзуїтів у Львові відколовся величезний шмат фасаду. За іронією долі камінна брила обвалилася на автомобіль BMW, який у цей час проїжджав Театральною, де побудований костел.
– Я відчув, як на автомобіль навалилося щось важке. Вже коли зупинився і вийшов з машини, то зрозумів: мене врятувало диво. Кам’яна брила, яка відвалилася від стіни костелу, розтрощила багажник та заднє скло автомобіля. Ще б півметра, і я б з машини не вийшов, – розповідає власник пошкодженого стихією BMW Сергій. Водій каже: автомобіля шкода, але то не біда – відремонтує, головне, що в автівці не було пасажирів. У день, коли Сергій і справді дивом залишився живий, у нього був день народження.
Під обвалами вирваних з корінням та розтрощених дерев у Львові постраждало не одне авто. На вулиці Личаківській на автомобіль впали обірвані дроти трамвайної мережі. На щастя, в салоні водія не було.
Народилися «у сорочці» і лікарі швидкої карети Пустомитівської районної лікарні. У селі Деревач цього району на «швидку» впало дерево. Ще чотирьох водіїв витягнули з-під уламків потрощених деревами автівок львівські рятувальники.
Знеструмлено близько тисячі сіл
Без світла на Львівщині залишилися 771 населений пункт та більшість Львова. Найбільше від розлюченої стихії дісталося Мостиському, Яворівському районам та самому Львову. Складна ситуація і на дорогах. Буревій буквально повиривав світлофори з гнізд, тож водіям доводиться «розрулювати» на поворотах самотужки.
На шести залізничних напрямках (Самбірському, Стрийському, Ходорівському, Краснянському, Сокальському та Мостиському) через знеструмлення контактних мереж було призупинено рух електропотягів, а у Львові внаслідок обірваних ліній електропередач рух трамваїв та тролейбусів не відновлено й досі.
– Звичайно, дуже шкода людей, котрі загинули і поранені. Та загалом ситуація у Львові та області погана, але не критична. Було й гірше, – каже працівник прес-служби ГУ МНС у Львівській області Віталій Туривцев. Він повідомляє, що на ліквідацію наслідків стихійного лиха у Львові та області задіяно понад 120 рятувальників МНС і 30 одиниць техніки. У Львові на вулиці Чернігівській, де в реанімаційному відділенні обласної лікарні перебувають 74 пацієнти на апаратах штучного дихання, рятувальники одразу розгорнули мобільну електростанцію. Еменесники просять львів’ян не виходити без потреби на вулицю і не гуляти в парках.
Окрім Львівської, від буревію постраждали Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області.
Ян ЛІСОВСЬКИЙ,
Львівська область
Comments: |