“Мамо, цієї не хочу, така була торік в однієї старшокласниці, – вередує школярка Мар’яна Совтус із Тисмениці. Дівчина не може вибрати сукню в Івано-Франківському салоні “Наречена”. Вона придивляється до пишної рожевого кольору та до сріблястої з великими квітами на спідниці. Обидва плаття – авторська робота львівської дизайнерки Оксани Мухи. Її сукні коштують від 500 доларів.
Продавці пропонують сім’ї Совтус подивитись у каталог.
– А якщо у когось буде схожа? – дівча хмуриться і фотографує вбрання на мобільний, щоб показати подругам.
У місті хутровиків жінки їздять на заробітки до Польщі. З цього живуть цілі родини. Тому витратити декілька тисяч гривень для власного дитяти – тут звична річ, аби люди бачили, що сім’я не бідна.
Від Тисмениці до Івано-Франківська 15 кілометрів, проживає тут 85 тисяч населення.
Найбільше заробляють тисменичани в осінньо-зимовий сезон, коли продають шуби. За кордоном їх купують у два рази дорожче, ніж в Івано-Франківській області. Весною та літом товар готують до наступного сезону – обробляють шкірки, фарбують хутро.
Заможних мешканців Тисмениці видно по хаті. У містечку є два елітні райони – „Америка” та „Поле чудес”. Їх й досі не перестають забудовувати. Триповерхові будинки ростуть, як гриби після дощу, пишні сади та оранжереї облаштовують за літо.
– Я усіх приголомшу, – крутиться у салоні перед дзеркалом ще одна випускниця Ірина Мельник. На неї з гордістю дивиться батько Михайло. Каже, що його донька заслужила бути принцесою, бо закінчує школу відмінницею.
На одяг випускниці сім’я Мельників із селища Перегінське на Прикарпатті витратила вже 5 тисяч гривень. Найдорожча покупка – сукня за 3500 гривень, ще 500 гривень додатково пішло на особливу розшивку корсета бісером і стразами від майстрині Наталі Бугерчук. Босоніжки польського виробника обійшлись у 430 гривень.
Батько дівчини працює у деревообробній галузі, як і більшість жителів Перегінського. Чи продає ліс, казати відмовляється.
“Замовляти плаття на випускний почали ще з квітня, – розповідає консультант салону Людмила Стельмах. – З дизайнерських робіт двох однакових не завозимо. Місто тісне, нам не потрібно скандалів від вимогливих клієнтів. Останнім часом модними стали плаття у стилі 60-х років – пишні, довжина до колін. Спеціально до них підбирають коротенькі рукавички. Як раніше, попитом користуються вечірні та бальні сукні. З тканин популярні шифон, органза, атлас.
До перукарень школярки записуються заздалегідь. Якщо дівчина має довге волосся, зачіска обійдеться десь у 150 гривень. Додаткову платню беруть за прикраси для волосся: штучні квіти, обручі, діадеми.
Марія ПЕТРІВ,
Івано-Франківська область
Фото автора
Comments: |