Чия дочка найкраща?

Майстриня Наталія БУГЕРЧУК (справа)

Майстриня Наталія БУГЕРЧУК (справа)

Два містечка на Прикарпатті вважаються найзаможнішими. Щороку тут влаштовують пишні випускні бали для учнів місцевих шкіл. Дівчата хизуються одна перед одною сукнями від провідних дизайнерів України. Парубки на батькових авто їздять до школи. На свято сім’ї витрачають не менше 5 тисяч гривень.

“Мамо, цієї не хочу, така була торік в однієї старшокласниці, – вередує школярка Мар’яна Совтус із Тисмениці. Дівчина не може вибрати сукню в Івано-Франківському салоні “Наречена”. Вона придивляється до пишної рожевого кольору та до сріблястої з великими квітами на спідниці. Обидва плаття – авторська робота львівської дизайнерки Оксани Мухи. Її сукні коштують від 500 доларів.
Продавці пропонують сім’ї Совтус подивитись у каталог.
– А якщо у когось буде схожа? – дівча хмуриться і фотографує вбрання на мобільний, щоб показати подругам. 
У місті хутровиків жінки їздять на заробітки до Польщі. З цього живуть цілі родини. Тому витратити декілька тисяч гривень для власного дитяти – тут звична річ, аби люди бачили, що сім’я не бідна.
Від Тисмениці до Івано-Франківська 15 кілометрів, проживає тут 85 тисяч населення.
Найбільше заробляють тисменичани в осінньо-зимовий сезон, коли продають шуби. За кордоном їх купують у два рази дорожче, ніж в Івано-Франківській області. Весною та літом товар готують до наступного сезону – обробляють шкірки, фарбують хутро.
Заможних мешканців Тисмениці видно по хаті. У містечку є два елітні райони – „Америка” та „Поле чудес”. Їх й досі не перестають забудовувати. Триповерхові будинки ростуть, як гриби після дощу, пишні сади та оранжереї облаштовують за літо.
– Я усіх приголомшу, – крутиться у салоні перед дзеркалом ще одна випускниця Ірина Мельник. На неї з гордістю дивиться батько Михайло. Каже, що його донька заслужила бути принцесою, бо закінчує школу відмінницею.  
На одяг випускниці сім’я Мельників із селища Перегінське на Прикарпатті витратила вже 5 тисяч гривень. Найдорожча покупка – сукня за 3500 гривень, ще 500 гривень додатково пішло на особливу розшивку корсета бісером і стразами від майстрині Наталі Бугерчук. Босоніжки польського виробника обійшлись у 430 гривень. 
Батько дівчини працює у деревообробній галузі, як і більшість жителів Перегінського. Чи продає ліс, казати відмовляється.
“Замовляти плаття на випускний почали ще з квітня, – розповідає консультант салону Людмила Стельмах. – З дизайнерських робіт двох однакових не завозимо. Місто тісне, нам не потрібно скандалів від вимогливих клієнтів. Останнім часом модними стали плаття у стилі 60-х років – пишні, довжина до колін. Спеціально до них підбирають коротенькі рукавички. Як раніше, попитом користуються вечірні та бальні сукні. З тканин популярні шифон, органза, атлас.
До перукарень школярки записуються заздалегідь. Якщо дівчина має довге волосся, зачіска обійдеться десь у 150 гривень. Додаткову платню беруть за прикраси для волосся: штучні квіти, обручі, діадеми. 
Марія ПЕТРІВ,
Івано-Франківська область
Фото автора

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>