У 2000 році я відкрив торгову точку. Через два роки уклав договір на оренду землі під магазин на 5 років. Термін його дії закінчився в липні 2007 року, хоча оренду я сплатив до кінця року. У січні 2008 року сесія селищної ради прийняла рішення продовжити договір оренди на тих же умовах згідно з поданою мною заявою. Однак оренду не продовжили, оскільки договір втратив силу у липні 2007 року. Землевпорядник гроші вимагала своєчасно, а про термін закінчення дії договору не попередила. Тепер мені пропонують аукціон, за який я маю викинути купу грошей. Наскільки я розумію, оплата оренди землі під магазин була проведена після закінчення дії договору, тож він мав бути продовжений автоматично. Хіба не так?
З повагою інвалід I групи Микола Хоміцкий (с. Рудка, Демидівський р-н, Рівненська область)
Правила щодо поновлення договору оренди землі передбачені статтею 33 Закону України „Про оренду землі”, а саме: після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору.
У разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням. Сам порядок передачі земельних ділянок в оренду здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. До цієї статті були внесені доповнення, якими встановлено, що з 1 січня 2008 року набуття права оренди земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб і в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі. Відповідно до статті 35 Закону України „Про оренду землі” спори, пов’язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.
Таким чином, якщо був відсутній лист-повідомлення від орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору, договір підлягав би поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були ним передбачені. Однак вирішувати спір із селищною радою щодо продовження укладеного з Вами договору оренди землі доведеться в судовому порядку.
Рубрику веде юрист Алла Анатоліївна Хомицька
Comments: |