Калій йодит або йодат – небезпечна сполука
Олександр Мальцев сміливо може назвати себе колекціонером, бо збирає будь-яку інформацію про йод. В електронному варіанті всі знайдені ним джерела займають пам’ять одного комп’ютера. Для порівняння – у роздрукованому вигляді література заставить фонди майже 30 великих бібліотек. А спочатку це було просто хобі, яке поступово стало сенсом життя. Ще навіть коли працював геологом, весь свій відпуск він використовував на вивчення документів про йод у книгосховищі найбільшої санкт-петербурзької бібліотеки. – Йод у людей асоціюється зі спиртовим розчином для обробки ран, – розповідає Олександр Анатолійович. – Хоча це один із найважливіших мікроелементів, без якого організм не буде злагоджено працювати. Не пояснюватиму, що від йододефіциту люди хворіють на зоб, а в Україні взагалі брак цього мікроелементу – це і так всі знають. Йод ще називають елементом інтелекту. На четвертому тижні вагітності у майбутньої дитинки закладається щитовидна залоза, яка ще через кілька тижнів сприяє розвитку кори головного мозку. Тобто наш розумовий рівень напряму залежить від йоду: чим більше його отримає зародок, тим розум-нішою буде людина. Тому вагітних змушують вживати йодовані препарати в два рази більше, ніж при звичайній профілактиці. Але от що цікаво: почитайте-но уважно інструкції цих таблеток чи крапель, які так радять приймати. У більшості з них міститься сполука – калій йодит або йодат. В медицині вказується, що це сильний окисник і отруйна речовина, тобто його використання в організмі небезпечне! Уявіть собі, для людини 25 міліграмів калію йодиту або йодату – це миттєва смерть! Вагітним сполука взагалі заборонена, але її вперто виписують. І, до речі, деякі препарати з калієм йодитом або йодатом випускають в Німеччині тільки для жителів України та Росії. Своїм такого не продають. Вони ж бережуть здоров’я нації!
Олександр Анатолійович також дуже категорично виступав і проти вживання йодованої солі. Мовляв, вона має дуже багато недоліків. По-перше, під час готування страв втрати йоду становлять понад 90%, по-друге, йодистий калій, яким йодують сіль, суворо заборонений хворим на рак щитовидки, підвищену чутливість до йоду, захворювання нирок, порушення водно-сольового обміну і хворим на гіпертонію. Також одним із побічних ефектів йодопрофілактики йодатами калію співрозмовник назвав процес старіння і скорочення тривалості життя.
Шість крапель мікстури чи чотири кілограми морської капусти?
Чотири роки тому після тривалих досліджень підприємством “Век” було розроблено препарат “Мікстура синього йоду”. Олександр Анатолійович стверджує, що вона не має аналогів у світі, бо там застосовується біологічно активна форма йоду. І саме за нею майбутнє. Наразі препарат афішується лише як профілактичний засіб від зобу та при йододефіциті в організмі. Але досліди з ним весь час проводяться. У складових використовується янтарна кислота, ніацин, фруктоза тощо. Всі ці компоненти разом з йодом поліпшують розумову діяльність, покращують еластичність судин, нормалізують тиск і, звичайно ж, підвищують імунітет. А ще, як зазначив Олександр Мальцев, “Мікстура синього йоду” перешкоджає виникненню пухлин і гальмує ріст уже виниклих, стимулює вироблення інсуліну, тим самим знижуючи вміст цукру у крові, протидіє стресам і нейтралізує різноманітні отрути.
– “Синій йод” давно цікавить людство, – розповідає Олександр Анатолійович. – А як багато друкують народних рецептів приготування настойки “синього йоду” вдома! Пишуть, що треба взяти лише 5% спиртову настойку йоду, змішати її з крохмалем та ще кількома інгредієнтами – і панацея від всіх хвороб готова! Хоча будь-який лікар скаже, що приймати всередину спиртовий розчин йоду заборонено. Це дуже небезпечно. Передозування може викликати колапс. Отимальна доза прийому мікстури синього йоду для дорослої людини становить – не більше 250 мкг, а мкг – це мільйонна частина грама. 3 мл – вже смертельна кількість. Коли людина прийматиме забагато йоду, це теж недобре. І ви впевнені, що у вас немає алергії на подібну спиртову настойку? Щоб синій йод не зашкодив, треба знати точне дозування, а воно вираховується лише на спеціальному устаткуванні. У нашій мікстурі одна крапля становить 25 мкг йоду. Наприклад, щоб замінити шість крапель мікстури натуральними продуктами, треба з’їсти чотири кілограми морської капусти. Існує думка, що деякі продукти (перетинки грецьких горіхів, хурма, фейхоа) містять багато йоду. Лікарі навіть призначають спиртову настоянку грецьких горіхів для лікування зобу. Хоча насправді у всіх рослинних продуктах вміст йоду невеликий. А от у морській рибі йоду набагато більше, аніж у річковій. Однак щоб забезпечити нашу добову потребу в йоді, треба з’їдати кілька кілограмів морської риби в день. Якщо для вас це можливо – то будь ласка!
Мирослава КОСЬМІНА,
Волинська область
Comments: |