– За ці два роки я намагався максимально й повноцінно виконувати свої обов’язки, хоча дещо довелося робити при величезному опорі. Безумовно, не обійшлося без певних промахів і помилок. Найголовніше, що треба було зробити – це навести порядок з майном, землею й ефективним їх використанням. Саме вирішення цих питань пройшли найважче, адже всі звикли до непрозорих методів господарювання. Перший рік роботи – це насамперед ліквідація усіляких незрозумілих схем і підготовка різних документів, необхідних для подальшої роботи, а ще треба було розрахуватися із залишеними нам боргами.
Другий рік роботи показав результати: лише від оренди комунального майна ми отримали 2,5 мільйона гривень, раніше мали 140 тисяч, а від його реалізації – 9 мільйонів. Надходження від продажу землі зросли із 2,5 мільйона гривень до 46 мільйонів. У 2007 році довелося погасити майже 8 мільйонів боргу перед ЖКГ і за ремонт доріг. Хоча спочатку щодо цих боргів були порушені кримінальні справи. Потім їх закрили, і через суд нас зобов’язали їх сплатити. Однак це все-таки не завадило виконати бюджет 2007 року.
Вважаю, що найбільший здобуток міської влади – завершення реконструкції Луцького пологового будинку. Адже спо-дівалися, що завершимо у 2008 році, однак замість 2 мільйонів гривень виділили аж 10.
Також минулого року вдалося організувати роботу у садочках так, що змогли набрати 32 нові групи. Завершується проектування комплексу садочок-школа, будівництво якого розпочнемо в кінці року у 55-му мікрорайоні. Також плануємо добудувати школу №7 і 26. У травні буде виділено 5 мільйонів гривень на ремонт шкіл, а точніше, дахів. Те, що залишиться, використаємо для заміни вікон, дверей.
Затверджено схему теплопостачання міста. На реконструкцію теплопостачальної мережі у травні буде направлено теж 5 мільйонів гривень. На ці роботи виділятимуться й державні кошти, бо наше місто отримало право на реалізацію пілотної програми, що розрахована на 2,5 року. Тобто за два роки маємо можливість істотно змінити мережу теплопостачання, що дуже важливо для економії енергоресурсів.
Маємо вже думати, щоб подбати про якість води, яку використовуємо для споживання, аби не мати тих проблем, що є в інших містах.
Хочеться відмітити, що ми працювали над зрушеннями у роботі житлово-комунальних господарств, йдучи шляхом зміцнення матеріально-технічної бази. Таким чином придбали 7 тракторів і 15 спецавтомобілів. Правда, збільшилася й кількість сміття аж на 30 відсотків. До кінця першого півріччя придбали достатню кількість контейнерів, але, на превеликий жаль, культура поведінки наших жителів ще досить примітивна – це бачимо з того, де і що люди залишають.
Зрозуміло, що виконуючи сьогоднішні завдання, вже думаємо про день завтрашній. Перший етап вирішення транспортної проблеми пройшов. Міський транспорт їздить за графіком, відведені відповідні зупинки. Тобто частково вирішили питання із виникненням пробок на вулицях Луцька. На мою думку, центром міста мають рухатися тролейбуси. Плануємо цього року придбати вісім нових тролейбусів, адже виконання бюджету у нас понадпланове. Десь за перше півріччя буде перевиконано на 25 мільйонів гривень. Правда, непередбачуване зростання цін на газ і електроенергію впливає на повноцінне планування розподілу коштів.
Реконструкція міста теж буде продовжуватися, а це: будівництво підземного переходу в центрі й облаштування Театральної площі з використанням новітніх технологій й будматеріалів. Будівництво підземного переходу біля супермаркету “Там-Там” розпочнеться наступного року. В липні цього року також приступимо до реконструкції проспекту Соборності, на що заплановано 5 мільйонів гривень. Але обов’язково укладатимемо договори, в яких буде передбачена гарантія за виконані роботи, щоб не трапилося так, як із ремонтом вулиці Карпенка-Карого. Правда, ті недоліки, які бачимо, будуть ліквідовані самими виконавцями.
Буде реконструйовано Центральний та Завокзальний ринки. Стосовно реконструкції Центрального, то зараз йде обговорення представлених проектів – що громада вибере, те й будемо впроваджувати. Що стосується самовільної забудови у місті, то з цим боротися важко, бо, як правило, Господарський суд на боці підприємців. Однак будемо рішеннями виконкому забороняти таке будівництво, і хай подають на нас в суд.
Зрештою, передбачаючи труднощі у роботі, бо без них не обійтися, міський голова налаштований на майбутню роботу оптимістично і впевнений, що йому вдасться багато задуманого зреалізувати.
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
м. Луцьк
Comments: |