У Скулині садять ліс керівники, діти і… священик

Лісничий Леонід ЛИСЮК та отець Віталій до роботи взялися разом

Лісничий Леонід ЛИСЮК та отець Віталій до роботи взялися разом

На Ковельщині активно долучилися до всеукраїнської акції “Майбутнє лісу в твоїх руках” не тільки працівники лісової галузі, але й місцеве населення, учні дев’яти шкіл. А у Скулинському лісництві благословити людей на добру справу прийшов священик, ієрей Віталій Василенко, котрий і сам залюбки взявся до роботи.

Територія Скулинської сільської ради – це не тільки лісництво, яке займає 5 тисяч 100 гектарів, але й туристична стежка, яка веде до озера Нечимне, біля якого писала свої твори Леся Українка.
– Оскільки цей рік оголошено роком туризму і курортів, тому 13 наших працівників запланували такий виїзд до Скулинського лісництва, щоб допомогли лісівникам садити ліс. Долучилися до нас і працівники апарату райдержадміністрації на чолі із заступником голови Олександром Місяцем, – сказав Андрій Мигуля, начальник відділу культури і туризму Ковельської райдержадміністрації. – До речі, ми часті гості у цьому лісництві, бо тут є відділ Колодяжненського музею Лесі Українки. Щороку Нечимне відвідує три тисячі людей, тож хочеться, щоб цей край був привабливим для туристів та шанувальників Лесиного слова.
– На території лісництва покрито лісом 4 тисячі 800 гектарів, – продовжив розмову Леонід Лисюк, лісничий Скулинського лісництва. – Нині проходить всеукраїнська акція “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Ми практично закінчуємо садити ліс на землях колишніх колгоспів, які не використовуються під сільгоспугіддя, на площі 10 гектарів. На землях лісництва посадили 14 гектарів, тобто заліснили те, що вирізали. Водночас у Ковельському лісництві, де минулого року пройшов бурелом, завершуємо засаджувати лісом ще 13 гектарів. Всього заліснили 37 гектарів території (минулого року – 36). В основному використовуємо хвойні породи дерев – сосну, ялину. Хоча в деякій місцевості в майбутньому шумітимуть дуби й берези – залежно від грунтів.
– У вашому лісництві в минулому масово всихав дуб, який знищували шкідники. Яка зараз ситуація?
– Вирізали хворих дубів на суцільній площі 12 гектарів. Хоча останні два роки дуб всихати перестав, оскільки збільшилося в лісах вологи.
Сьогодні на посадці лісу може підзаробити кожен бажаючий, каже лісничий. Наприклад, за гектар посадки лісівники платять 350-500 гривень. На допомогу їм приходять, окрім дорослих, ще й діти зі шкільних лісництв. Леонід Миколайович переконаний, що саме вони в майбутньому оберуть професію лісівників, бо змалку привчені до цієї роботи.
– Минулого року бурелом знищив у нас лісів на 227 гектарах. Ми вчасно розчистили ці території, не дали змарнуватись деревині, і тепер стоїть завдання засадити площу новим лісом, – повідомив Микола Мельник, головний лісничий державного підприємства “Ковельське лісове господарство”, котрий також долучився до скулинської толоки. – Всього ж у нас вкрито лісом 87 відсотків території.  Посаджено культур, враховуючи землі колишніх колгоспів, на площі 250 гектарів (60 гектарів – це тільки площі, котрі вийшли із сільгоспкористування). До роботи залучаємо школи. Ми співпрацюємо з дев’ятьма навчальними закладами. А всього у лісовій галузі Ковельщини зайнято 220 людей, котрі трудяться в п’яти лісництвах. Лісове господарство забезпечене обладнанням для посадки культур. Догляд за ними на 85 відсотків проводиться механізовано.
Лісова галузь Ковельщини щороку вирощує понад 2,5 мільйона сіянців для потреб лісовідновлення, з них – 600-800 тисяч дуба черешчатого. Для озеленення населених пунктів, сільських рад мають у продажі туї, самшит, ялівець, ялицю.
Марія ДУБУК,
Волинська область
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>