Скільки кому треба дати – діток будуть рахувати!

В кінці лютого було прийнято постанову Кабінету Міністрів, яка регулюватиме порядок надання виплат допомоги при народженні дитини. Нагадаємо: виплати у розмірі 12240, 25000 та 50000 гривень видаватимуться відповідно за першу, другу і третю народжену дитину. Сума надходитиме не одночасно, а частинами, і виплати триватимуть від року до трьох. А тепер детальніше про це.
Якщо у жінки померла перша дитина і народжується друга, розмір допомоги складе 25000 гривень. Таку ж суму буде виплачено і тій матері, у якої перша дитина вже повнолітня і навіть проживає окремо. У разі народження двійні або трійні допомога виплачується на кожну дитину як на наступну. Наприклад, на одне маля – 12240 гривень, на друге 25000, на третє 50000. Якщо близнюки народилися у сім’ї, в якій вже виховується двоє старших дітей, допомога надається на кожну дитину з числа народжених у розмірі 50000 гривень.
Якщо жінка, перебуваючи у другому шлюбі, народжує дитину, яка у цьому шлюбі є першою, але в цій сім’ї виховуються двоє старших рідних дітей чоловіка, допомога буде призначена у розмірі 50000 гривень, як на третю. За умови, що жінка, яка народжує втретє, перших двох дітей передала на виховання у дитячий будинок, допомогу отримає у розмірі  12240 гривень, як на першу дитину.
Допомога при народженні дитини призначається усиновителю, опікуну на кожну усиновлену (взяту під опіку) дитину у розмірі, встановленому при народженні першої дитини.
Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення подається заява одного з батьків, копія свідоцтва про народження дитини (якщо є старші діти, копії їхніх свідоцтв та довідка про склад сім’ї) й оригінал довідки, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення допомоги при народженні дитини. Виплати призначаються за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через рік від дня народження дитини. У разі усиновлення маляти віком до року – не пізніше ніж через дванадцять календарних місяців з дня набрання чинності рішення суду про усиновлення.
Мирослава КОСЬМІНА

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>