Хто будує вам хату: будівельники чи халтурники?

Буквально в останні роки у нас розпочався будівельний бум. Така ситуація, звичайно, радує, бо вона свідчить про неабиякі фінансові можливості наших громадян. Однак це стало причиною того, що серед будівельників – більше “аматорів”, аніж справжніх професіоналів. Тому не дивно, що в замовників іноді виникають проблеми з якістю виконаних будівельних робіт, а ще гірше, коли вони потерпають від завданих матеріальних збитків. Хтось вміє наполягти й виправити ситуацію, а інший – опускає руки. Досвід жительки села Струмівка Волинської області переконує, що партачам попускати не можна.

Ще восени 2005 року пані Валентина найняла бригаду будівельників із восьми осіб для будівництва житлового будинку “під ключ”, знаючи, що ця бригада вже 15 років надає свої послуги. Будівельники працювали на її об’єкті до січня наступного року і, не закінчивши облаштування даху, “тому що похолодало”, пішли на інші об’єкти. За виконану роботу замовниця заплатила – про це свідчить розписка. Згодом вона помітила, що металочерепиця покладена неякісно, а дах навіть почало “похитувати”. Пані Валентина негайно повідомила про це бригадира тієї бригади, яка у неї працювала. Оглянувши дах, той запевнив, що навесні усі недоліки своєї роботи ліквідують. Прийшла весна, але поправити “халтуру” ці будівельники так і не змогли – як виявилось, вони просто не мали досвіду такої роботи. Більше того, пані Валентина довідалась, що жоден з них не має бодай якоїсь будівельної освіти, навіть бригадир, який запевняв, що вона у нього вища! Не дивно, що ці “спеціалісти зі стажем” працювали без дозволу та ліцензії й не поспішали укладати договір із замовницею...
Отож залишалося повернути гроші, витрачені на металочерепицю та облаштування даху – всього 3300 доларів (за супутні зіпсовані будматеріали замовниця грошей не просила). Будівельники грошей повертати не збирались і запропонували подавати на них в суд, сподіваючись, що жінка нічого не зможе довести. А коли будівельники почули, що вона справді готує документи до суду, навіть почали погрожувати. Однак це її не зупинило. Пані Валентина витратилася на проведення будівельно-технічної експертизи, аби довести факт допущених недоліків та суму нанесених їй збитків. Експерти, провівши експертизу, підтвердили, що “роботи по облаштуванню даху виконані не у відповідності з проектом та вимогами державних будівельних норм і правил”, детально описавши усю “халтуру”.
І хоч як адвокат цієї будівельної бригади не намагався довести незаконність такого позову, мотивуючи тим, що між замовником і виконавцями не укладений договір, проте суд задовольнив позов пані Валентини і своїм рішенням зобов’язав повернути замовниці 17348 гривень. Це рішення Луцького міськрайонного суду визнав Апеляційний суд Волинської області й Верховний суд України, куди звернулися відповідачі, тобто халтурники.
Хоча жирна крапка у цій скандальній історії була поставлена аж наприкінці листопада минулого року (тобто тягнулася майже два роки), і, зрозуміло, вона позначилася на нервах, зате жінка довела, що не можна попускати таким “шабашникам”. Щоб не обпектися так, як вона, наголошувала пані Валентина, насамперед треба укладати договори з тими, кого наймаєте на роботу, і не бути пасивними, коли вам завдали збитків.
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
Волинська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>