Волинський сиротинець виграв грант

Тетяна Віговська (зліва) дякує за привітання Катерині ЮЩЕНКО

Тетяна Віговська (зліва) дякує за привітання Катерині ЮЩЕНКО

Нещодавно Волинський обласний спеціалізований будинок дитини став володарем гранту у проекті “Радість дитинства – вільні рухи”.  Ця програма покликана всіляко допомагати маленьким хворим з церебральним паралічем. Заступник головного лікаря цієї установи, керівник Центру ранньої медичної реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи та психіки Тетяна Віговська, яка, власне, і розробляла проект, отримала нагороду з рук  дружини Президента Катерини Ющенко.

Міжнародний благодійний фонд “Україна-3000”, який курує Катерина Ющенко разом з приватною компанією “ТНК-ВР Коммерс”, заснували спільний проект “Радість дитинства – вільні рухи” два роки тому. На цьогорічний розгляд грантової комісії було подано 83 пропозиції від установ всієї України. Серед 18 переможців був і наш Будинок дитини з проектом “Впровадження програм раннього втручання у Волинській області”.  До речі, це перша така висока нагорода, яку отримала установа за всі свої роки існування.
– Для того, аби дитина з вадами виросла цілком самостійною, як це можна спостерігати за кордоном, потрібен мультидисциплінарний підхід, – каже Тетяна Володимирівна. – Це означає, що нею змалечку займаються всі разом: лікарі, реабілітологи і попередньо навчені батьки.
Кошти, які приніс Будинку виграний грант, не такі вже й великі – 8,5 тисячі гривень, але, як зауважує Тетяна Віговська, їх вистачило, аби втілити у життя частину задуманих змін. Насамперед, відправили двох фахівців на навчання-тренінг за найсучаснішим методом фізичної реабілітації – Бобат-терапії. Це найефективніший у країнах Європи і Америки метод вправ, які спонукають дитину з порушенням моторики самостійно рухатися, гратися. Тобто вчать обходитися без сторонньої допомоги. Гроші також вже потрачені на сучасну літературу з психології, педагогіки, медицини. Закуплено й спеціальні комп’ютерні програми для розвитку мовлення і навчання читання хворих діток. І що не менш важливо – обладнання  для реабілітації: ходунці, пуфик-лежень для релаксації, пристрої для корекції ходи дітей з церебральним паралічем.
Звичайно, поки що всі ці ресурси залишаються в стінах Будинку дитини. Але у найближчих планах і проектах, як запевнила нас Тетяна Віговська, – зробити їх відкритими і для діток з особливими потребами, які живуть з мамою і татом.
Мирослава КОСЬМІНА,
Волинська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>