Храм пастухів на святій землі

Храм пастухів

Храм пастухів

“...У тій стороні були на полі пастухи, які нічної пори вартували отару свою. Раптом з’явився їм Ангел Господній, і Слава Господня осяяла їх. І вони перестрашились страхом великим... Та Ангел промовив до них: “Не лякайтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: Дитину сповиту ви знайдете, що в яслах лежатиме...” (Від Луки, ІІ 8-12). Ці євангельські перекази про пастухів знає кожен віруючий християнин, а на землі обітованій на тому місці звели храм.

Цей храм пастухів у тому вигляді, яким він є зараз, – сучасна виразна й своєрідна будівля. Збудований він у п’ятдесяті роки минулого століття за проектом відомого італійського архітектора Антоніо Барлуцці, який залишив на Святій Землі чимало прекрасних творінь. Фасад храму прикрашає невеличка, але вишукана аркова дзвіниця. Купол сферичний, новаторської форми, що нагадує палатку кочових народів. Його інтер’єр наповнений світлом. Прикрасою храму є три фрески, на яких зображені біблійні сюжети: Різдво Ісуса, благовіщення пастухам, пастухи по дорозі у Вифлеєм.

Храм пастухів

Храм пастухів

Зведений храм на краю Поля пастухів, біля села Бейт Сахур. Це місце святе як для іудеїв, так і для християн, бо саме тут відбулися події, пов’язані з іменами Руфі та Бооза, про які розповідає Старий Завіт, і саме тут ангел сповістив пастухам про народження Ісуса. З давніх-давен на цьому місці стояв грот, який відвідували ще перші християни. Тут можна побачити залишки мозаїчного покриття, які датуються аж ІV століттям. Починаючи з V століття, тут почалися будівельні роботи, які завершилися зведенням церкви і верхньої каплички, прикрашеної мозаїкою. Її знесли у наступному, VI столітті, щоб звільнити місце для базиліки, яку перси у VII столітті зрівняли із землею. Заново відбудована й укріплена, вона перетворилася на монастир, але в X столітті тут усе знищили єгиптяни. І лише у XVI столітті всю цю місцевість відбудувала община православних греків.
Перебуваючи на Святій Землі, при нагоді можна відвідати і цю святиню, над якою засяяла Різдвяна Зірка – символ народження Христа Спасителя...

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>