За лотереєю – на роботу в США

Минулої середи у Луцькому прес-клубі реформ ішла мова про можливість виїхати в США за допомогою лотереї Грін-Кард. Віце-консул США в Україні Томас-Кліффорд Рід розповідав не тільки про умови реєстрації у подібному розіграші, а й про випадки шахрайства навколо нього.
Щорічно урядом США виділяється 55 тисяч віз для жителів усіх континентів, бажаючих жити і працювати у штатах. Для того, щоб зрівняти всіх, розігрується так звана лотерея Грін-Кард. Аби стати її учасником, потрібно зареєструватися. Приймаються лише електронні заявки, заповнені на спеціальному веб-сайті і тільки у зазначений період часу. Цього року реєстрація тривала з третього жовтня по друге грудня включно. Щасливчики визначатимуться комп’ютеризовано і стануть відомі лише у травні-липні наступного року (відповідь їм надсилатиметься поштою). А потрапити за океан переможці зможуть лише у 2009 році. Адже збір документів і паперова тяганина, вже після оголошення результатів, триватиме півтора-два роки.
Грін-Кард, як пояснив віце-консул США в Україні, це імміграційна віза, що надає можливість іноземцю постійно проживати в США. До речі, сьогодні українці (а ще нігерійці та бангладешці) найактивніші шукачі саме такої візи. Лише минулого року більше трьох тисяч громадян України потрапили в Америку таким чином. Після того, як наша країна перевищить ліміт – за останні п’ять років в Америку виїде на постійне проживання більше 50 тисяч українців – вона автоматично (на певний час) зніметься з участі у лотереї Грін-Кард. Наприклад, через перенасичення із країн-учасниць вже виключили Росію.
Томас-Кліффорд Рід неодноразово звертав увагу на те, що учасниками їхньої лотереї може стати будь-хто і абсолютно безкоштовно. Звичайно, деякі критерії відбору таки існують. Людина, яка гратиме, повинна мати повну середню освіту, ніколи не бути судимою і пройти повне медичне обстеження. Також після приїзду в штати потрібно, щоб вона могла себе фінансово забезпечити, хоча б на перший час. Знання мови не обов’язкове, але тоді працювати доведеться за мізер і лише чорноробочим. Єдина сума, яку доведеться віддати у разі виграшу – 755 доларів консульського збору. Тому не варто звертатися у різноманітні агентства-посередники, які за гроші пропонують допомогти у лотерейній реєстрації або легальному працевлаштуванні в штатах. Жодне з них, про це заявив на прес-конференції віце-консул США, не має зв’язків із посольством. Адже будь-яка можливість для нашого заробітчанина потрапити за океан на роботу починається саме із заокеанського роботодавця, який збирає дозволи і оформлює документи.
І насамкінець про саму реєстраційну карту іноземця – грін-карту, яка видається на 10 літ. Через п’ять років постійного перебування в Америці вона дає можливість отримати громадянство. Власник цього документа має право вільно подорожувати світом. Але відсутність на території США більше шести місяців є підставою для втрати статусу постійного мешканця.
Мирослава КОСЬМІНА

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>