Україна вшанувала загиблих під час голодомору

Цього року на Михайлівську площу у Києві до пам’ятного знака «Жертвам голодомору 1932-33 років» прибули делегації з усієї України, аби разом з Президентом України та іншими представниками влади вшанувати пам’ять загиблих українців. Загальнонаціональна акція «Запали свічку» розпочалася саме на цій площі з покладення свічок до пам’ятника жертвам геноциду комуністичного режиму родиною Президента. До цієї акції долучилися віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник, Київський міський голова Леонід Черновецький, голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко та чимало інших поважних гостей. Представники кожної області нашої держави теж запалили жертовні свічки й поклали букети з калини та колосків пшениці. «Проти нас ішло зло. Його ймення – геноцид. Свідома, спланована і втілена спроба упокорення нації. Його організатор і виконавець – тоталітарний комуністичний режим. Це – головний убивця. Звиродніла зграя не мала жалю до жодного народу, кожну поневолену націю залили криваві ріки. Терор був розгорнутий планомірно і послідовно. У 1932-33 роках у Кремлі відбулося 69 засідань Політбюро ЦК, на яких тільки по прямій постановці розглянуто 270 питань про Україну... Посеред пошматованого і, по суті, підміненого народу був посіяний страх, чиє жниво збираємо і досі» – ці слова Президента мали би стати не просто красномовним виступом, а передумовою до засудження й заборони комуністичної партії в Україні. Але про це й досі говорять лише в кулуарах.
Цікаво, що у день проведення цієї акції міліція охороняла пам’ятник Леніну в Києві, боячись, певно, щоб хтось його не пошкодив. Це тому першому кату, котрий вважав, що без українського хліба, м’яса, вугілля і т.д. не можна здобути перемоги над буржуазією і привести пролетаріат до влади... Чесно кажучи, виглядає трохи дивним той факт, що в Україні діє закон про геноцид українського народу, спровокований комуністичним режимом, і в той же час продовжує діяти комуністична партія. Мабуть, уже прийшла пора бути послідовними й робити рішучіші кроки.
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
м. Київ

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>