Без заповіту частки у спадщині будуть рівними

Ми з чоловіком виховали двох дітей: сина і дочку. Чоловік помер у 2000 році. Свою частину господарства заповів дочці. Діти проживають окремо, на господарці залишилася я. Дочка спадщину не оформила й досі. Як їй тепер бути: чи оформляти половину господарки на себе, чи залишити все на мене – дружину померлого?
М. Якимчук,
Івано-Франківська область

Якщо Ваша дочка постійно не проживала з батьком та протягом шести місяців з дня його смерті не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, вона вважається такою, що не прийняла її.
Саме Ви є спадкоємцем, який прийняв цю спадщину, оскільки постійно проживали з чоловіком та не заявляли про відмову від його спадщини.
Відповідно до ст. 1272 Цивільного кодексу України, за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємцеві, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Ви запитуєте, як бути дочці.
У Вас двоє дітей, та якщо Ви не залишите заповіт на все своє майно дочці, частки у спадщині Ваших дітей (спадкоємців) будуть рівними. Якщо ж дочка оформить частку спадщини батька на себе, то вона залишиться за нею, а інша (за відсутності Вашого заповіту) може ділитися між дочкою та сином.
Таким чином, саме Ви на власний розсуд маєте право розпорядитися своїм майном та дати чи не дати згоду дочці оформити частину спадщини батька.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>