Радіотаксі у кінній упряжці

Маслянське радіотаксі

Маслянське радіотаксі

Бричку можна  замовити у селі Маслянка Млинівського району – і комфортна доставка зі свіженьким вітерцем,  козацькими піснями  та дзвоном бубонців  клієнтові  гарантована. Чесно кажучи, частина селян до такого виду  таксування ставиться зі здивуванням, а ось інша – просто  із задоволенням. Особливо під час  поїздок. Принаймні, як зазначає автор цієї неординарної видумки Юрій Демчук, його радіотаксі – це своєрідне поєднання природи, екзотики та користі. Недарма ж  бричку почали замовляти навіть для  того, щоб забрати дружину з новонародженим дитям із пологового будинку…

Сільське життя – це, зазвичай, буденні клопоти. Потопає у них  і Юрій Демчук – обробляє городи, займається домашнім господарством, заготовляє  молоко для «Укрмолокопродукту». Але у святкові дні його  бричка перетворюється на  маршрутне таксі, бажаючих скористатися яким  щоденно збільшується.  Напрямків – також,  однак найчастіше – до районного центру.
– А було, що возив людей до сусідньої Волинської області, – зізнається Юрій Семенович, – захотілося їм  ось таким чином, із форсом, завітати на весілля…  А там ще й молодій парі закортіло «вітерцю» спробувати. Так гарно все вийшло – хоч кіно знімай. А ще краща сцена для кіно – коли я возив по Млинову графа Ходкевича із  графинею. Це було театралізоване дійство  з нагоди ювілею селища – і  на цьому торжестві моя бричка також неабияк знадобилася. Загалом я користуюся нею вже близько десяти років. Щоліта стараюся  щось у ній  вдосконалити – то брезентовий тент змайстрував, то сидіння  зробив, як у диванів, то  старовинні ліхтарики поставив. І тепер можна  як вдень, так і вночі впевнено курсувати. А заповітною моєю мрією є покатати на  своєму  таксі Президента України. На жаль, така нагода ще не трапилася. Адже відбувалися урочистості на знаменитих «Козацьких могилах», і на це свято прибув Президент,  я також попрямував до Пляшевої. Думав: поважний гість забажає  оглянути заповідник, а оскільки його площа, як відомо, чималенька – я відразу стану у пригоді. Можливо, так і трапилося б, але  на заваді стала охорона – не підпустила та й годі.
Натомість Юрій Демчук у задоволенні прокататися бричкою не відмовляє нікому. Тим паче, дітворі. Інколи спеціально виїздить із дому, щоби догодити сільським хлопчакам. Каже, що таким чином  їх не тільки катає, але й любов до природи прищеплює.
– Моє дитинство було пов’язане із кіньми, – зізнається їздовий, – а коли я одружувався, і вже було вирішено, що із Волинської області переїду у Рівненську, батько якось покликав мене і сказав: «Бери у подарунок Каштанку». А вже тут, у Маслянці, до Каштанки додалася Циганка – так з’явилася  пара коней. Мені дуже хотілося, щоби батько на додачу до Каштанки долучив ще й свою бричку. Є у нього така, старовинна, неординарна. Нею, приміром, він неодноразово возив сільських парубків та дівчат на сватання, до розпису. Та батько вчинив по-іншому, сказавши: «Юро, нехай вона мене ще трохи потішить, а ти ж у мене майстер – зробиш ще кращу». Я з розумінням поставився до батькового рішення і відразу взявся за справу – змайстрував  власний транспорт. А далі виникла ідея  створити своєрідне радіотаксі. По боках брички написав номери телефонів, за якими можна  замовляти поїздки. І не скажу, що часто, але час від часу лунають замовні дзвінки. Останнім часом – особливо з нагоди запрошень на весілля. Молодій у гурті дружок подобається роз’їжджати на бричці і в такий спосіб запрошувати родину на  гостину. А мені до вподоби те, що дівчата  при цьому вдягаються у національну одіж,  чепуряться віночками. Одним словом, повертають гарний колишній звичай.
Ще одну традицію, пов’язану з українською ментальністю, запровадив сам Юрій – під час поїздок він пропонує пасажирам цілий «арсенал» козацьких, стрілецьких, повстанських пісень. Як відомих, так і  призабутих. А ще одна «коронка» Демчука – дві підкови, які  є важливим атрибутом брички. І обов’язковим атрибутом щастя, у що свято вірить і сам  фірман.  Принаймні, як зізнається, забобонно тричі постукуючи по дереву,  в одному щастило точно – за десять років  його жодного разу не спиняла міліція.  А зрештою – за що «даішникам» спиняти: правил не порушує, номер зі знаком  Євросоюзу  LT 40608 ВС має, добру справу робить… Ну хіба що задля того, щоб собі  замовити поїздку «з вітерцем»…
Сергій Новак,
Рівненська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>