Жириновський приїхав на Рівненщину… без скандалу

Підпис відсутній

Підпис відсутній

Один  із найскандальніших по-літиків пострадянського періоду, віце-спікер Державної Думи та  лідер Ліберально-демократичної партії Росії  Володимир Жириновський попри те, що йому за неодноразові  антидержавницькі  висловлювання проти України заборонили з’являтися на українських теренах, таки  приїхав до нашої країни. Правда, вітчизняного законодавства він не порушив, бо вищезгадану заборону недавно офіційно зняли. А свій візит Володимир Вольфович  пояснив зовсім не по-літичними мотивами: «На Рівненщину, у місто Костопіль, я прибув з однією метою –  щоб відвідати  рідні для мого батька місця».

– Шістдесят років я нічого не знав про батька та діда, – зізнався Володимир Жириновський, – хоч ніколи не переставав  шукати їхній слід. І ось минулого  року  на основі архівних матеріалів таки вдалося встановити, що мої предки родом з Костополя. Чому так довго тривали пошуки? Бо, зі слів мами,  батько був родом нібито з Конотопа. Сорок років тому я їздив туди. Але нічого не знайшов. А торік отримав усі документи. Дізнався, де батьки  жили, де працювали. Тепер знаю усю історію сім’ї по батьковій лінії. Знаю також, що 66 років тому, 16 серпня 1941-го, німці у Костополі провели операцію під кодовою назвою “470”. Тоді розстріляли моїх діда, бабу, тітку й племінницю. А ще в архіві я знайшов список виборців за 1933 рік, до якого входили мій дід та баба. Віднайшлися й документи про націоналізацію фабрики, бо дід Іцхак Едельштейн мав деревообробну пилораму.
З цього приводу у мене до України жодних претензій немає,  претензії є в першу чергу до Німеччини, яка двічі вивозила обладнання з підприємства, у Першу та Другу світову війну. Зараз воно належить швейцарській компанії.
 Втім, на підприємство “Свиспан Лімітед”, яке знаходиться у Костополі й розташоване на ймовірному місці  колишньої пилорами,  Жириновського не пустили. Пояснили, що на це не дали дозвіл іноземні власники. Зрештою, Володимир Вольфович цим вельми не переймався, бо головним для нього, як сам  зазначив, було  вшанувати пам’ять про родину. Це, зокрема, гість зробив біля пам’ятника в урочищі Лісничівка, де  фашисти розстрілювали  костопільських євреїв і де, вочевидь, покояться останки рідних Жириновському людей.
Сергій Новак,
Рівненська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>