Володимир Бондар: «Черствість і байдужість чиновників терпіти не можна»

Володимир БОНДАР

Володимир БОНДАР

Минулого тижня наші читачі мали можливість отримати відповіді на свої запитання від голови Волинської облдержадміністрації Володимира Бондаря. Були навіть такі, проблеми яких вирішилися по телефону буквально за ті дві години його спілкування з волинянами. Найбільше голову дратувала черствість і байдужість чиновників. Не дивно, що своєму помічнику він одразу доручив підготувати декотрим з них догани.

 

Влада для того, щоб вирішувати проблеми, а не розповідати про них громаді
Після такого двогодинного спілкування голови облдержадміністрації з волинянами можна зробити висновок: людей менше цікавлять загальні питання стосовно життя нашої області, а більше – свої особисті. Чимало з них стосувалися роботи відповідних структур, а точніше ЖЕКів, міста Луцька чи районних центрів. Тому на таких проблемах як ремонт якогось будинку, вулиці чи приміщення акцентувати уваги не будемо. Але це не означає, що ці чи інші проблеми, які не згадаємо у публікації, залишаться без уваги. Володимир Налькович усі питання чітко фіксував і пообіцяв, що на кожне з них буде відповідна реакція.
Хоча гарячу воду у деякі райони Луцька після довготривалої перерви подано, проте лучани цікавилися цією проблемою, запитуючи, чи не повториться подібна ситуація з подачею тепла у жовтні. І чи не може волинський голова вплинути на ті «розборки», які точаться між луцькою міською владою і керівником енергетичної компанії паном Кропивою. На що голова облдержадміністрації відповів:
– Я лише обіцяв, що втручуся у цю конфліктну ситуацію, щоб забезпечити лучан гарячою водою. Решта питань, які стосуються майна, – компетенція відповідних судових органів. Можу лише сказати з цього приводу, що міська влада не має морального права вирішувати такі проблеми за рахунок міських жителів. Її завдання – надавати людям послуги, за які вони платять. Усі домовленості мусять вестися так, щоб лучани цього не відчували, бо їх це найменше цікавить. Міський голова вважає, що необхідно виділити з бюджету п’ять мільйонів гривень для будівництва нової котельні. Для мене така постановка питання абсурдна. Краще знайти спільну мову з власниками цієї котельні, а ті кошти витратити на вирішення інших важливих проблем. Тим паче, якщо вже закуплено обладнання для здешевлення електроенергії, то варто подумати, що з цього може вийти, а не розкидатися грішми.
У зв’язку з тим, що буря, яка пройшла Турійським і Рожищенським районами, пошкодила чимало шкіл, волиняни цікавилися, чи будуть вони готові до нового навчального року. Володимир Бондар запевнив, що усі школи до першого вересня будуть готові.
– Якщо вже так сталося, то у деяких школах варто попрацювати довше, як кажуть, більш по-господарськи, щоб не просто підремонтувати пошкодження, а зробити нормальний ремонт із застосуванням енергозберігаючих технологій. Для прикладу, такий ремонт проводять у школах Турійська. Особисто перевірю готовність шкіл до нового навчального року. Хочу додати, що в області цього року буде здано п’ять нових шкіл.
Школу у селі Скобелка, якою цікавилися місцеві жителі, теж планують здати до кінця цього року, якщо для цього вистачить грошей. У будь-якому випадку, Володимир Бондар запевнив, що наступного першого вересня діти точно підуть у нову школу.
Що стосується проблем з передачею в обласну комунальну власність приміщення військового ліцею, то голова теж тримає це питання на контролі. Він вважає за необхідне вирішувати цю проблему із самим міністром оборони Анатолієм Гриценком, коли той відвідає нашу область. На думку голови, ліцей дуже важливий і потрібний учбовий заклад.
Одна з читачок запитувала, коли нарешті у сільські школи прийде цивілізація, і вони досягнуть рівня міських.
– Погоджуюся з тим, що можливості підготовки сільських дітей значно відрізняються від тих, які мають міські. І переконаний: щоб покращити матеріально-технічну базу сільських шкіл, їх треба скорочувати. Робити одну школу більшою й виділяти на неї кошти, аби вона нічим не відрізнялася від міської. Але з такою постановкою питання не всі погоджуються.
Одна з читачок поцікавилася, коли добудують медичні заклади у Любомлі, Іваничах і Ківерцях?
– Перша черга (зліва від по-ліклініки) Любомльської лікарні буде здана у цьому році. Плануємо завершити будівництво поліклініки у Ківерцях. А будівництво Іваничівської лікарні думаємо розпочати з наступного року.
– У страшному стані площа перед самою облдержадміністрацією. Коли нарешті вона буде мати належний вигляд? – запитує лучанка.
– Ми обов’язково зробимо тут реконструкцію. Тієї комуністичної помпезної за розмірами площі уже не хочемо. Плануємо зробити тут скверик, де лучани зможуть відпочивати. Певні технічні роботи уже проведемо цього року, саму реконструкцію розпочнемо наступного.
Як будемо платити за газ – залежить від уряду
Більш докладно подаємо запитання, які стосуються усієї області.
– Яким чином «будівельний бум» перед чемпіонатом світу з футболу торкнеться Волинської області?
– Офіційні заяви щодо спорудження об’єктів, пов’язаних з проведенням чемпіонату Європи з футболу, до нас ще не надходили. Однак знаємо, що до 2012 року будуть реконструйовані головні автомагістралі Київ-Ковель-Ягодин, Устилуг-Луцьк-Рівне, Луцьк-Львів та Доманове-Ковель-Чернівці. Також під час перебування в області міністра спорту і молоді йшлося про будівництво у нас тренувальних баз. Пан Корж сказав, що Київ готовий розглянути наші пропозиції, і сюди можуть надійти інвестиції (які точно будуть направлені в Івано-Франківськ). Зараз важливо, щоб керівники області і районів взяли у підготовці спортивного бізнес-плану активну участь.
– Як найближчим часом буде розвиватися відпочинкова інфраструктура навколо озера Світязь?
 – Відповідно до затвердженого проекту розвитку Шацького національно-природного парку розбудова рекреаційних територій навколо озера передбачена у трьох зонах відпочинку: у селах Світязь і Пульмо та Шацьку. Забудова зони відпочинку «Гряда» проводиться згідно з проектом. Насамперед передбачено реконструкцію інженерно-транспортної інфраструктури, розширення очисних споруд, забезпечення закладів відпочинку якісною питною водою, проведення благоустрою пляжів і наметових містечок. Бази відпочинку проводитимуть реконструкції, аби мати достойний, сучасний вигляд. 
– Чи визначений уже інвестор, який займатиметься розробкою волинського родовища міді?
– Фірма «Укрполмідь» підготувала документи на право отримання спеціального дозволу для геологічного вивчення ділянки Жиричі у Ратнівському районі. На місцевому рівні вони уже погоджені й передані у міністерство охорони навколишнього природного середовища для отримання відповідної ліцензії. Протягом тижня керівництво «Польської міді» разом з польськими експертами вивчали перспективність даного родовища з метою подальшої підготовки доповіді стосовно участі у цьому проекті. Тому мова про інвестора піде після отримання ліцензії.
– Відродження такої галузі як льонарство на Волині можливе чи ні?
– Програма «Льон Волині 2007-2010» уже затверджена, і на її виконання з обласного бюджету передбачено виділити 462 тисячі гривень. Заплановано площу посіву льону-довгунця у 2010 році довести до 3155 га, а виробництво льоноволокна збільшити до 1104 тонн. Крім того, постанова Кабінету міністрів передбачає дотації бюджетних коштів у сумі 640 гривень на гектар посіву цієї культури. Первинною переробкою льону займається Ковельський і Камінь-Каширський льонозаводи та СВК «Волинь» Турійського району.
– Чи є відповідна програма на будівицтво доріг в області і чи виділяються на це кошти?
– Таку програму щорічно розробляє Служба автомобільних доріг, а затверджує Державна служба автомобільних доріг. У 2007 році передбачено на будівництво, реконструкцію і утримання доріг в області 76,35 мільйона гривень (з них 69,7 мільйона гривень з державного бюджету). Цього року капітальний ремонт проведено на суму 8,5 мільйона гривень і введено 8,9 кілометра доріг, а саме: Пальче-Хорлупи-Покащів-Олика (4 км дороги) та Луцьк-Жидичин-Клепачів-Озерце (4,9 км). Відремонтовано 47, 7 кілометра доріг. Окрім цього, передбачений кредит під гарантії Уряду на суму 60 мільйонів гривень на будівництво дороги Київ-Ковель-Ягодин. Ремонтні роботи тут виконані майже на 32 мільйони гривень, але ще не профінансовані.
– Коли нарешті волиняни зможуть реалізувати своє конституційне і законне право: отримати 10 соток землі під будівництво.
– Така проблема найбільше стосується жителів Луцька, Ковеля, Володимира-Волинського і Нововолинська. Вихід з цієї ситуації єдиний: міським радам треба працювати із сільськими радами з питань виділення земельних ділянок під будівництво житлових районів та кварталів.
– Чи настане справедливість, коли всі громадяни України будуть однаково платити за використаний газ?
– У даний час застосовуються роздрібні ціни на природний газ залежно від річних обсягів споживання у минулому році. Тобто оплата проводиться за схемою: менше споживаєш – менше платиш. Якщо доходи сім’ї, яка проживає у великому будинку, менші за витрати на його утримання і комунальні послуги, то є можливість отримати субсидію. Можливо, ціни  на урядовому рівні переглянуть (той, хто використовує від 6 до 12 тис. м кубічних газу в рік, платить 98 копійок за один метр кубічний), адже споживач, який отримує субсидію, не буде економити.
– Володимире Нальковичу, яким чином плануєте поєднувати політичну діяльність як голова виборчого штабу «НУ-НС» зі своїми посадовими обов’язками.
– Дуже просто – після Дня незалежності на період передвиборчої кампанії піду у відпустку. 
– Як змінився губернатор за два з половиною роки свого керівництва?
– Про це мені судити складно. Можу лише сказати, що навчився організовувати системну роботу, спрямовувати зусилля на головні проблеми. Далеко не все вдалося і не на все можна вплинути. Хоча вважаю, що усі проблеми можливо вирішити, лише додам, що на це треба певний час: одну – за годину чи добу, іншу – за місяць чи й довше.
Що стосується відповіді на останнє запитання, то насправді переконалися: деякі проблеми можна вирішувати надто швидко.
Коли у редакцію зателефонував читач із Шацька, який десь два місяці тому на «прямому зв’язку» у редакції газети «Волинь» просив Володимира Нальковича допомогти з придбанням батарейок до інвалідного візка, і сказав, що до цього часу їх не отримав, то обласний голова після розмови з ним зреагував одразу. Думаю, що найближчими днями цей чоловік вже їздитиме якщо не на старому візку, то на новому точно.
А Іван Васильович Соснін із Цуманя, інвалід Великої Вітчизняної війни, пролікується у військовому госпіталі для інвалідів. Днями йому там відмовили у госпіталізації. Його донька розповіла про це губернатору. Володимир Бондар проблему вирішив одразу в редакції – під кінець перебування у «Віснику і Ко» йому зателефонували і сказали, що 82-річного ветерана війни покладуть на стаціонарне лікування у госпіталь. Можна сказати, цьому чоловікові пощастило.
– Мене найбільше вражає черствість і байдужість чиновників чи інших працівників. Люди чекають конкретної допомоги, а не заангажованої протокольної відповіді, – не стримувався коментувати деякі ситуації Володимир Бондар.
Підготувала Ольга ЖАРЧИНСЬКА
Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>