Внаслідок стихії постраждало сім районів Волинської області – Турійський, Рожищенський, Любомльський, Маневицький, Ковельський, Ківерцівський та Старовижівський. Без електропостачання залишилися 210 сіл, без газопостачання – тисячі домівок. З ладу вийшли 89 місцевих АТС – люди 190 населених пунктів кілька днів були без зв’язку. На щастя, обійшлося без людських жертв. Хоча до лікарень звернулося 10 потерпілих, кількох уже прооперували.
Як повідомив начальник Волинського гідрометеоцентру Петро Рудик, надвечір 22 липня на межі Турійського і Рожищенського районів утворився циклон. Діаметр його сягнув... 150-180 кілометрів, висота – 15 кілометрів. На жаль, жодна метеостанція не передбачила лиха й не зафіксувала насування біди. Ураган пронісся місцевістю за хвилин десять, але наслідки спричинив жахливі.
Саме у неділю з Шацьких озер до Луцька поверталися сотні сімей. Надвечір через бурелом на дорогах утворилися затори. У пастці опинилося понад 6000 автомобілів. Люди чекали на порятунок. До другої години ночі рятувальники розчищали траси, а сільськими дорогами було неможливо проїхати ще у вівторок. Для попередження мародерства чергувати на місця лиха негайно виїхали правоохоронці.
Головний еменесник області Володимир Грушовінчук класифікував події минулої неділі як надзвичайну ситуацію регіонального рівня. Влада пообіцяла, що до кінця тижня будуть ліквідовані усі наслідки стихії. Для цього голова Волинської облдержадмі-ністрації Володимир Бондар запропонував внести необхідні зміни до бюджету області і підготувати письмове звернення до Кабінету Міністрів України з проханням надати фінансову допомогу з метою швидкої ліквідації наслідків стихії.
За попередніми підрахунками, збитки сягнули майже 24 мільйонів гривень. Аграрії оцінили втрати на рівні дев’яти мільйонів, лісівники – понад два, працівникам житлово-комунального господарства потрібно понад сім мільйонів, зв’язківцям і дорожникам – по мільйону, енергетикам – три...
Наталія КРАВЧУК,
Волинська область
Comments: |