Благодатна Київщина – відкрита для всіх

Володимир ЧЕРНИШЕНКО вже 25 років очолює ВАТ «Комбінат «Тепличний»

Володимир ЧЕРНИШЕНКО вже 25 років очолює ВАТ «Комбінат «Тепличний»

Наступна зупинка журналістів – на одному з найбільших в Україні оранжерейно-тепличному комбінаті «Камелія-PR», який займає площу 5,2 га, де вирощують троянди і гербери. Вдень тут зрізають 10 тисяч троянд, вартість однієї – п’ять гривень. Рентабельність цього квіткового виробництва 20 відсотків. Середня зарплата у працівників комбінату (всього 130 працюючих) 1500 гривень.

Огірки в теплиці запилюють бджоли 

Дуже цікавим було знайомство із ВАТ «Комбінат «Тепличний», де вирощують помідори, огірки, перець, баклажани. Ця «фабрика овочів» відома в Україні ще з радянських часів (цього року тут святкуватимуть 25-річчя), а будувалася під відому на той час Продовольчу програму. Уже десятки років комбінат очолює заслужений працівник сільського господарства Володимир Чернишенко, який зумів не лише його зберегти, а й значно розширити, розпочавши 1994 року грандіозну реконструкцію, аби перевести вирощування овочів на новітні технології. І зараз комбінат площею 48 га – лідер в Україні! Тут застосовується крапельне зрошування зі всіма необхідними поживними речовинами (всього використовується 1 мільйон 200 крапельниць!) й комп’ютерне регулювання мікроклімату. Сучасна теплиця – це складна й дорога інженерна конструкція, але вона дає максимальну віддачу. Врожайність огірків минулого року була 38,8 кг з кв. м, а помідорів – 49,2 кг. Велика увага на комбінаті приділяється питанню енергозбереження. Якщо раніше для обігріву теплиць витрачалося 50 мільйонів куб. м газу в рік, то тепер при значному збільшенні господарства – 30 мільйонів. Не дивно, що минулорічний прибуток комбінату – 6,5 мільйона доларів, а цьогорічний, за попередніми даними, має складати 12-15 мільйонів!
Якість продукції справді вражає. Огірки на смак, як домашні, а помідори теж фактично не відрізняються від тих, що з грядки. Для запилення помідорів використовують шершнів, а огірків – бджіл (на комбінаті є 800 вуликів!). І якщо лишень доза хімічних елементів перевищена, комахи гинуть, а отже, й плантація теж. Тому тут дотримуються усіх правил технології (голландська й ізраїльська).
Платня у працівників комбінату достойна. Середня становить 2683 гривні, а з преміями і до 4000! Кращі працівники нагороджуються телевізорами, холодильниками, їм нараховується протягом усього року ще10 відсотків від зарплати.
У Броварському районі ми відвідали ще два підприємства з іноземними інвестиціями. Спочатку побували на фірмі «Raben Україна», яка надає логістичні послуги. Компанія Raben на світовому ринку працює уже 75 років, накопичивши чималий досвід у перевезенні вантажів. В Україні вона з 2003 року. Що таке логістичні послуги? Це величезний термінал (склад) площею 80 тисяч кв. м, висота – 14 метрів, де зберігається продукція й доставляється у різні куточки України (на нашій території протягом 48 годин) та інших держав. Тобто компанія займається наданням дистриб’юторських послуг.
У віддаленому селі Тарасівка, куди потрапили пізно  ввечері, азербайджанська родина Абасових відкрила мале підприємство «Полісся» з переробки харчових продуктів. Тут за рік налагодили виробництво 50 найменувань напівфабрикатів. На підприємстві працюють місцеві жителі і з навколишніх сіл, отримуючи в середньому 300 доларів у місяць. А ще 50 людей приїхали з Азербайджану. Сім’я Абасових надає кошти для дітей, яких збирають на вулиці.

Будинки американського типу будуть і в Україні

В Обухівському районі, який називають Малишковим краєм і центром Трипільської культури, журналісти побували на «Київському картонно-паперовому комбінаті» та на заводі пористих виробів. Картонно-паперовий комбінат, який діє з 1976 року, – один з найбільших у світовій целюлозно-паперовій індустрії (площа 72 га). Тут в рік переробляють тільки 290 тисяч тонн макулатури. Потужність картонного виробництва – 200 тисяч тонн в рік, гофрокартонного – 130 мільйонів кв. м, а туалетних рулончиків тут у рік виробляють 260 мільйонів штук. Товарної продукції за минулий рік вироблено на 680 мільйонів гривень. Працює на комбінаті  2040 працівників, середня платня яких становить 2100 гривень.
Завод пористих виробів – найбільший в Україні виробник блоків з пористого бетону – щорічно реалізовує понад 120 тисяч кубічних метрів цієї продукції. Середня оплата праці – 3000 гривень. Окрім цього, тут в основному на німецькому обладнанні виробляють облицювальну й тротуарну плитку, бордюри, залізобетонні вироби, силікатну суміш, фасований цемент – всього понад 70 видів продукції. Їхні замовники найбільші будівельні компанії Києва та України. Адже використання пористих блоків – це економія тепла (вдвічі, порівняно з цеглою), розчину при будівництві, затрат при муруванні. До того ж, це екологічно чиста продукція.
І завершилося знайомство з Київщиною у Макарівському районі. Тут, як і всюди, зустрічали гостинно й хлібосільно. У Макарові ми відвідали новозведений завод каркасно-панельного домобудування «Екодім». У Канаді та Америці будівництво житла за цією технологією становить 75 відсотків, а в Японії – 70. Чому? Тому що воно має ряд переваг, а саме: енергозберігаюче, надійне в експлуатації, і головне – що зводиться такий будинок за короткий термін (250 кв. м бригада з шести чоловік монтує за 15 днів). Один кв. м житлового будівництва коштує 150 доларів, а житлової площі – трохи більше 250 доларів.
Також довідалися, що у селі Копилів незабаром розпочнеться відновлення колишнього маєтку барона фон Мекка, який при царській  Росії володів залізними дорогами. Тут навіть планують відродити театр. Для зведення такого історично-туристичного об’єкта (комплекс налічуватиме 50 споруд і п’ять тисяч дерев) потрібно вкласти 20 мільйонів доларів. Цей мистецько-бізнесовий витвір мають відкрити вже через три роки. Завершилося цікаве «турне» святковим обідом у чудовому готельно-ресторанному комлексі, де свій самобутній талант нам показав народний фольклорний колектив «Чебреці». Разом з ним заспівали й журналісти, особливо відзначився наш колега з Донбасу, який майстерно виконав пісню «Ніч яка місячна...». 
Недарма на зустрічі з журналістами голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко наголошувала, що її команда докладає чимало зусиль, аби в їхню область пішли інвестиції. Наповнення бюджету від інвестиційних проектів впливає на виконання соціальних програм. Так, нинішньою владою передбачений проект, який забезпечить освітлення усіх населених пунктів області і прокладення твердого покриття до кожного села. З того, що ми побачили і почули, можна зробити висновок: напрацювання у Київській області досить вагомі. І уже відчутні реальні результати. 
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
Київська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>