Неграмотна бабця Єва робила чудеса, рятувала безнадійних дітей

Колись даром зцілення володіла бабуся Марії Тройчак – Єва. До її хати у Старому Скалаті Підволочиського району йшли і їхали з усієї округи. Виростаючи біля бабусі, Марія, наче губка, всмоктувала її розповіді, настанови, допомагала збирати трави, квіти, коріння. Часто спостерігаючи за знахарською практикою бабці, й сама згодом відчула великий інтерес до медицини. Бабуся померла, коли Марії було вісім років, перед цим встигнувши передати онуці багато знань про природу.

Березове листя – від ДЦП, ягоди бузини –  від мастопатії

Єва Хомишак була простою, неграмотною селянкою, але мудрою. Яблука і груші в її саду завжди були добірними, тому що бабця обсаджувала сад густою кропивою – природним захисником дерев від шкідників. Крім того, подвійним кордоном рослин було обнесене кожне дерево: бабуся насаджувала навколо стовбура нарциси, а за ними – низеньку кропиву. Фрукти виростали, ніби намальовані – великі, смачні.
– Бабця водила мене на Святу гору за десяток кілометрів від нашої хати, – згадує пані Марія. – Під горою било цілюще джерело, біля якого, за легендою, колись явилася Матінка Божа. Щоліта о п’ятій ранку я гнала пасти корову до того далекого джерела, бо дуже хотіла побачити Богородицю. Там росла така розлога, гарна, з розкішним віттям верба. У той час я ще не була хрещеною, але дуже просила маму, щоб мене охрестили саме біля джерела і дали нове ім’я, бо моє мені тоді страшенно не подобалося. Коли мені виповнилося 12 років, на Трійцю мама нарешті повезла мене хрестити до Святої гори, де чекав „підпільний” священик. Тато, голова колгоспу, бути присутнім відмовився. Я відпросилася у дорослих на кілька хвилин до джерела. Напилася води, облила себе нею з голови до ніг, а потім вилізла на вербу і поринула у мрії. Не знаю, може, заснула на мить, бо відчула раптом якийсь шум, і пролунав жіночий голос: „Ти – Марія, і не можеш взяти іншого імені!”... Коли я повернулася, то попросила священика охрестити мене під моїм власним ім’ям, яке відтоді вважаю найкращим. А біля джерела зараз щороку на Трійцю відбуваються великі відпусти...
Батько Марії Тройчак, син бабці Єви, забороняв матері лікувати людей. За свої послуги бабця грошей ніколи не брала. Вона лікувала усі поширені болячки, у тому числі і важкі, допомагала при нещасних випадках.
– Якось привезли до нас на возі жінку, що спливала кров’ю після аборту, – каже Марія Тройчак. – Бабуся наказала мені прикотити з городу найстигліший гарбуз, помила його, розрізала і шматками м’якоті обклала низ живота жінки. Кров зупинилася вмить. Коли я згодом познайомилася з Наталею і Данилом Зубицькими, то здогадалася, що до складу їхнього препарату „Геморан” обов’язково входить гарбуз... Привозили до нас і дітей з церебральним паралічем. Малюків до п’яти років бабуся ставила на ноги за допомогою листя берези. Його потрібно було заготовляти ранньої весни, складати у дерев’яну чи паперову коробку і дві години тримати на сонці, щоб пустило сік, спарилося. Дитину одягали у просторі сорочку і штанці з домотканого лляного полотна, насипали в одяг в’ялене листя і тримали малюка дві години на сонці. Коли його витягували з комбінезона, березове листя було чорним. Так само допомагав цей спосіб і дорослим людям з радикулітами, артрозами. Щоб подолати хвороби кісток, бабуся ще радила людям „закопуватися” у літні порохи – тоді лікувала земля. За два дні травою грижницею бабця усувала дитячу грижу, при по-ліпах, аденоїдах, гаймориті радила прикладати до носа половинки звареного накруто яйця, попередньо загорнутого у тканину... 
Недуги легенів, бронхів бабця Єва лікувала медом з кульбаби, мастопатію – ягодами бузини. Про те, що бузина, калина, горобина вже набрали цілющих соків, сигналізували птахи: щойно вони всідалися поклювати ягід, збирати їх ішла й знахарка. Вона знала, коли посіяти часник, цибулю, покласти у землю зерно. Дивилася на небо, зірки, і за їхніми „знаками” бралася за городні роботи. Люди завжди дивувалися „мічурінським” урожаям Хомишаків.

Студентів перевіряли... квіти із Кувейту

 Зрозуміло, що саме бабусина наука спонукала Марію Тройчак обрати свою майбутню професію. На жаль, після трьох безуспішних спроб вступити до вузу Марія пішла на медичні курси, потім – на роботу на центральний аптечний склад у відділ трав, де поглибила знання про фармакопею. У 1987 році в поїзді вона познайомилася з ректором київського інституту народної і нетрадиційної медицини паном Шияном. Той, віддавши належне її неординарним знанням про рослини, запропонував навчатися у цьому закладі. Лекції в інституті читав Данило Зубицький, який вмів з першого погляду визначити талановитих учнів. Енергетику тих, хто хотів займатися нетрадиційною медициною, цілителі випробовували з допомогою привезених аж з Кувейту квітів. Якщо учень пройде повз рослину і вона не зів’яне (а кувейтські квіти реагували на „поганих” людей миттєво), знахар з нього буде. Хоча людей з хорошою енергетикою на потоці у 520 осіб було чимало, лише троє зараз працюють за спеціальністю. Серед них – і Марія Тройчак. Нині вона є керівником Тернопільського медичного центру народної медицини “Барвінок” і успішно застосовує набуті знання на благо людей. Вона дала кілька простих рецептів для заспокоєння нервової системи, адже відомо: всі хвороби у нас – від нервів.
Важлива роль у самопочутті людини відводиться сну. Спати, каже пані Марія, бажано на животі, обійнявши руками низьку подушку, у яку вкладено хміль, м’яту, мелісу. (Не підходить така поза людям з низьким тиском та тим, які мають хворі серце, печінку, підшлункову залозу). Сон у такій позі добре впливає на перистальтику шлунка. Потрібно привчитися лягати спати в один час, перед сном провітрювати кімнату, приймати душ або хвойну ванну, парити ноги у гарячій воді (крім людей, які мають тромбофлебіт). Добре з’їсти перед сном цибулину, змастити скроні лавандовим маслом. Корисно пити чаї з м’ятою, нагідками, мелісою, материнкою, запарювати подрібнені шишки хмелю та шкірки апельсина (одну чайну ложку на склянку окропу).
Для підняття тонусу Марія Тройчак радить вживати бальзам „Віталонг” або готувати чаї з раннього весняного цвіту. Чаї із суниць, ожини, малини мають антивірусні властивості. Корисно запарювати і пити гілочки диких яблунь, груш.
– З фітоліками теж можна переборщити, – каже пані Марія. – Скажімо, постійне лікування липою може спричинити проблеми із серцево-судинною системою і навіть аритмію. Тому лікування чи профілактика має проходити поетапно – після двох тижнів прийому варто робити на тиждень перерву.
Євгенія ЛІЩУК,
м. Тернопіль

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>