Благодатна Київщина – відкрита для всіх

Микола ДІДЕНКО (зліва) і Іван СОКУР (у центрі)

Микола ДІДЕНКО (зліва) і Іван СОКУР (у центрі)

Україна велика, красива, багата, але водночас різна за своїми природними ландшафтами, традиціями, ментальністю. Пізнати її – це зрозуміти минуле, сьогодення й навіть спрогнозувати майбутнє. Таку можливість журналісти мають завдяки проекту, організованому Національною спілкою журналістів. Нещодавня поїздка-екскурсія регіональних журналістів була присвячена Київщині. За три дні, зрозуміло, оглянути усе аж ніяк неможливо, проте провести аналогію, зробити висновок про край, його людей – можна.

Микола ДІДЕНКО (зліва) і Іван СОКУР (у центрі)

Микола ДІДЕНКО (зліва) і Іван СОКУР (у центрі)

Лікування й медичне обслуговування у Броварському районі безкоштовне

Особисто для мене Київщина цікава вже тим, що саме тут був центр Трипільської культури (село Трипілля Обухівського району), де тепер є неповторний музей. Саме на цій землі народилася наша неперевершена поетеса Ліна Костенко! З цього краю вийшло чимало видатних українців: Ярослав Мудрий, Іван Мазепа, Іван Сошенко, Павло Чубинський, Григорій Косинка, Іван Козловський, Катерина Білокур... Київщина прекрасна своїми мальовничими краєвидами, недарма тут розмістилося вісім парків-пам’яток, вона славиться своєю історією (Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» налічує 25 музеїв найрізноманітніших за своєю тематикою)  та численними оздоровчими центрами (лише у місті Ірпінь налічується майже два десятки здравниць).
Нас ознайомили лише з трьома районами: Броварським, Обухівським та Макарівським (всього в області їх 25). Найпершими журналістів гостинно зустріли керівники Броварського району, межі якого розпочинаються біля відомого меморіалу в селищі Биковня (тут захоронено понад 100 тисяч закатованих жертв комуністичного режиму). Далі вирушили в оздоровчий комплекс «Хвиля» (село Зазим’я), де нас і поселили, але відразу зазначу, що сюди приїздили лише пізно ввечері на ночівлю – настільки насиченою була програма проекту. Перше знайомство із головою райдержадміністрації Миколою Діденком справило величезне враження, тому не могла не познайомитися з ним ближче, аби присвятити цьому неординарному чоловікові окрему публікацію.
Броварський район знаходиться у північно-східній частині від Києва. Його географічне положення, наближеність до столиці, хороші кліматичні умови сприяють інвестуванню промислово-аграрного сектора. В районі, а точніше у 43 селах і трьох селищах міського типу, проживає 77,5 тисяч населення. Основні галузі економіки – виробництво продуктів харчування, товарів легкої промисловості, будівельних матеріалів, сільгосппродукції, комбікормів.
Коли 2005 року район очолив Микола Діденко, його головним завданням стало залучення сюди якомога більше інвестицій. Команда Миколи Федоровича з цим справилася. На сьогоднішній день в районі «працює» залучених 348, 3 мільйона доларів іноземних інвестицій (у розрахунку на душу населення – 4843 доларів, для прикладу, у Чехії ця цифра становить 4600), адже тут розмістилося 19 підприємств з іноземним капіталом. З такими показниками можна йти і до Євросоюзу. Броварчани зацікавили бізнесменів з Нідерландів, Кіпру, Австрії, США, Італії, Німеччини, Франції, Росії. Саме тут працює компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна ЛТД», відома своїми напоями у всьому світі.
Журналістам представили у цьому районі чотири виробничих об’єкти і познайомили з центральною районною лікарнею та будівництвом поліклініки. Іван Павлович Сокур, головний лікар, заслужений лікар України, розповів про лікарню, в якій є 650 ліжок, 2000 осіб медперсоналу. Він гордиться своїми спеціалістами-професіоналами, адже тут працює доктор наук, три кандидати наук, чотири заслужені лікарі України, 60 працівників вищої категорії і 70 – першої. Лікарня, за словами головного лікаря та районного керівництва, надає безкоштовну медичну допомогу, тобто тут ліки не треба купувати й не потрібно платити жодної копійки за будь-яке обстеження – усі послуги безкоштовні. Так, минулого року на медичні препарати було виділено три мільйони гривень, а нинішнього – п’ять. Щоб зберегти копійку, в лікарні мають власну котельню (економія 500 тисяч гривень), аптеку (економія 300 тисяч), автономне водопостачання, свою автозаправку. Зекономлені кошти направляються на інші цілі. 
У пологовому будинку зроблено сучасний ремонт. Минулий рік для району став визначним тим, що тут вперше за багато років народжуваність перевищила смертність! Зрештою, з усього почутого зробила висновок, що охороні здоров’я у цьому районі приділяється величезна увага не на словах, а на ділі. Для належних умов лікування хворих у цьому році виділено 3,5 мільйона гривень, закуплено 16 машин швидкої допомоги на сільські амбулаторії, 14 стоматологічних установок, два рентгенкабінети. Тут дбають і про те, щоб забезпечити лікарів квартирами. До речі, нам повідомили, що в лікарні є вакантне місце лікаря-неонатолога, якого відразу можуть забезпечити житлом.
2005 року нова влада району взялася за будівництво «замороженої» ще 1997 року поліклініки, яка запланована на 1000 відвідувань у зміну. Цьогоріч сюди буде залучено 16 мільйонів гривень (8 мільйонів з бюджетних коштів, а всього на її будівництво потрібно щонайменше 28 мільйонів гривень). Її будують за всіма сучасними європейськими технологіями, використовуючи найкращі будматеріали. Лише для зведення даху, який замовили у Німеччині, потрібно 1,8 мільйона гривень. Це будівництво планують завершити у грудні нинішнього року. Після чого, за словами Миколи Діденка, «нафарширувати» її найкращим медичним устаткуванням. Загалом до 2010 року в районі має бути збудовано чотири медичні амбулаторії, багато амбулаторій і медпунктів відремонтовано й забезпечено комп’ютерами та необхідним обладнанням.
Ольга ЖАРЧИНСЬКА,
Київська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>