Про те, що на позачергову сесію Луцької міської ради приїде лідерка опозиції Юлія Тимошенко, у Луцьку знали давно, тому не дивно, що біля стін міської ради вже зранку юрмилися люди. Адже до цього вона побувала у Вінниці, Хмельницькому, Львові. І все з однією метою – достукатися до сердець депутатів міських рад, від яких залежало, скільки платитимуть люди за комунальні послуги. На сесію Луцької міської ради вносилося два головних питання: про тарифи на послуги, що надаються населенню, та про затвердження переліку земельних ділянок комунальної власності несільськогосподарського призначення, запланованих для продажу суб’єктам підприємницької діяльності під забудову на земельних торгах. Із 45 обраних депутатів міської ради були присутні на сесії 43. Найбільший ажіотаж викликало саме обговорення питання цін на комунпослуги. Наприклад, Олег Іванюк зазначив, що тарифи насамперед вдарили по середньому класу. А це найбільш активна частина населення – люди, котрі отримують невисокі заробітні плати. Тетяна Семенюк додала, що рішення про зменшення тарифів передчасне, і, можливо, за деякими платежами ціни потрібно зменшити не на 10, а на 20-30 відсотків. Це означає, що потрібно добре вивчити питання. Руслан Вайман додав, що насамперед багато тепла втрачається через тонкі стіни і діряві вікна, тому слід запровадити програму енергозбереження по всій країні. Коли постало питання поіменного голосування, то всі депутати без винятку (а в міській раді вони є і від блоку Тимошенко, і від “Нашої України”, і від Партії Регіонів) проголосували за зменшення тарифів у Луцьку на десять відсотків. Так само одноголосно вирішили землю у Луцьку продавати тільки з аукціону. Вже затверджено перелік десяти земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які будуть продаватися на земельних торгах, хоча депутати переконані, що землю, як і майно, все ж краще передавати в оренду.
Підсумовуючи роботу сесії, лідерка БЮТ Юлія Тимошенко зазначила: “Луцьк серед усіх міст України знаходиться посередині щодо цін на комунпослуги. Наприклад, у вас вони у 1,8 раза менші, ніж в Донецьку. Сьогодні ви довели, що там, де при владі демократичні сили, вони хоч якось можуть допомогти, наскільки це можливо, громаді. Луцьк – це друге місто після Вінниці, де свідомість депутатів вища за політичні протистояння, бо за зменшення тарифів проголосували одноголосно”. Отож, 10,5 мільйона гривень (саме у стільки обійдеться міській раді зниження тарифів) владі доведеться відшуковувати у додатковому наповненні бюджету. Лідер опозиції переконана, що бюджет на місцях можна збільшити саме завдяки продажу, а ще краще – оренди землі з аукціонів.
Після сесії відбулася прес-конференція з Юлією Тимошенко. І у розмові з журналістами вона наголосила, що перевіряти, як надаються послуги населенню, земля в оренду, потрібно не тільки у великих містах, але й у містечках, селищах та селах, інформувати про це людей, щоб вони знали чим займається влада. Щодо ситуації у Львові, де міська рада залишила тарифи на комунпослуги такими ж, як і були, то Юлія Володимирівна сказала: “Важко працювати у раді, де всі – готові прем’єр-міністри (саме такі депутати у Львівській міськраді). Там просто відбувався політичний саботаж. Але ми доведемо питання тарифів у Львові до логічного завершення. Там попрацюють комісії, які вивчать, за що та скільки платять люди, і впевнена, що депутати проголосують за зменшення тарифів у Львові”.
На питання щодо розвитку територій пріоритетного розвитку, а така є в Нововолинську, Тимошенко зазначила, що тільки тоді піде сюди інвестор, якщо відчує, що влада – чесна і не бере хабарів.
А сьогоднішню ситуацію в державі вона назвала загрозливою, бо “кожного дня Україна втрачає свої енергетичні потужності”. Вихід бачить тільки в дострокових виборах. “В України є три вороги: відсутність оптимізму, віри та єдності демократичних сил”, – додала насамкінець. Однак уже в суботу БЮТ та “Наша Україна” підписали угоду про створення єдиної опозиції. Отож, на одного ворога залишилося менше?
Марія ДУБУК,
м. Луцьк
Comments: |