Укладання зовнішньоекономічного контракту

– Чи існують законодавчі вимоги щодо форми укладання зовнішньоекономічних контрактів?
На питання відповідає старший економіст департаменту валютних операцій КБ „Західінкомбанк” Віктор Андрійович Ярмолюк:
– У процесі здійснення підприємницької діяльності суб’єкти господарювання з метою розширення ринків збуту своєї продукції, товарів та послуг або імпортування певних товарів та послуг неодмінно спрямовують свої погляди на зовнішні ринки. Після вибору та спілкування з потенційними закордонними партнерами у підприємців-початківців неодмінно постає закономірне питання – як усні ділові домовленості викласти на папері? Для цього потрібно правильно укласти зовнішньоекономічний контракт. Слід зазначити, що форма контракту чітко визначена Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), розробленими відповідно до статті 6 Закону України „Про зовнішньоекономічну діяльність” та затвердженими наказом Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України від 6 вересня 2001 року №201.
Зовнішньоекономічний договір (контракт) – матеріально оформлена угода двох або більше суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов’язків у зов-нішньоекономічній діяльності.
Коротко зупинимось на основних пунктах договору, на які в першу чергу треба звернути увагу нашим читачам.
Контракт укладається суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності у письмовій формі. Необхідна назва, номер договору (контракту), дата та місце його укладання. В окремому пункті сторони договору зазначають, що є предметом укладання угоди. Це можуть бути товари, послуги, які вони продають чи надають один одному.
Важливим пунктом угоди є ціна, загальна вартість та валюта розрахунків контракту. Сторони зазначають, яку кількість товарів та якої якості вони купують чи продають. Для проведення своєчасних розрахунків в іноземній валюті вони визначають умови платежу та свої банківські реквізити. Недотримання або неповне дотримання цієї умови тягне за собою неотримання коштів експортером, що в свою чергу призводить до затримки або невиконання умов контракту імпортером.
Обов’язково потрібно зазначити, коли починає діяти контракт та термін закінчення його дії. Важливим пунктом є зазначення в договорі юридичних адрес, поштових та платіжних реквізитів сторін.
Також пунктами договору можуть бути умови здачі (приймання) товару (робіт, послуг), упаковка та маркування.
У разі, якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) підписується фізичною особою, потрібен тільки її підпис. Від імені інших суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності зовнішньоекономічний договір (контракт) підписують дві особи: особа, яка має таке право згідно з посадою відповідно до установчих документів, та особа, яку уповноважено довіреністю. Ці підписи засвідчуються печаткою.
Якщо в процесі здійснення підприємницької діяльності сторони договору бажають внести зміни в окремі пункти договору, вони це роблять у письмовій формі. Значний досвід роботи „Західінкомбанку” на валютному ринку дозволяє здійснювати операції з валютою максимально вигідно, швидко, зручно та надійно.
КБ „Західінкомбанк” має незаперечну перевагу – юридичну адресу у м. Луцьку. А це означає, що всі розрахунки при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності проходять протягом одного дня.
За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами: 78-02-83,78-02-41,78-02-43.
Ліцензія НБУ № 71 від 19.10.2001 р.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>