Суперечку за землю вирішить суд

Сусід самовільно займає частину мого подвір’я. Огорожа затуляє моє вікно і проходить впритул до фруктових дерев, оскільки сарай, яким користується сусід, знаходиться навпроти моєї половини квартири. Будинок на дві квартири. З 2000 року звертаюсь в сільраду, щоб встановили межу згідно з моєю половиною. Як бути?
Віра СИНЯГОВСЬКА,
с. Заболоття,
Ратнівський район,
Волинська область

На питання відповідає юрист Алла ХОМИЦЬКА:
Відповідно до статті 158 Земельного кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори на території населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.
Земельні спори розглядаються органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї зі сторін у місячний термін з дня її подання за участю зацікавлених сторін, які мають бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У разі відсутності однієї зі сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання розгляд спору переноситься. Повторне його відкладання можливе лише з поважних причин. Відсутність однієї зі сторін без поважних причин при повторному розгляді земельного спору не зупиняє його розгляд і прийняття рішення (ст. 159 Земельного кодексу України).
Разом з тим, спори щодо додержання правил добросусідства – обов’язку власників і землекористувачів обирати такі способи використання земельних ділянок, відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо), розглядаються судами і в тому разі, коли вони попередньо не розглядалися відповідним органом місцевого самоврядування.
Таким чином, якщо ваші письмові заяви до сільської ради залишались без розгляду з 2000 року, Ви можете звернутися в суд по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів або оскаржити в судовому порядку будь-які рішення, дії чи бездіяльність відповідної сільської ради.

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>