В обласному центрі породіллі не на жарт стурбовані. Кажуть, „чиновники розпочали війну з ненародженими немовлятами”. Влада закриває жіночу консультацію Луцького пологового будинку, медперсонал скорочує, гінекологічні кабінети ліквідовує. Що ж насправді відбувається у пологовому будинку, що за конфлікт породив обурення населення? Ми попросили детально прокоментувати ситуацію довкола цього скандалу начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федора Кошеля.
– Федоре Гнатовичу, що стало причиною змін у роботі жіночої консультації?
– Усі складності і проблеми в налагодженій і стабільній роботі жіночої консультації розпочалися відтоді, коли було прийнято рішення почати ремонт основного корпусу пологового будинку.
– У чому полягає проблема?
– З бюджету виділили 1 мільйон гривень, хоча згідно з проектом потрібно було 6 мільйонів. Але хто на те зважав? Наказали негайно звільняти приміщення лікувального корпусу пологового будинку під ремонт.
– Це означало – виселити хворих з пологового будинку?
– Саме так. Адже подібного масштабу капітальні реконструкції відбуваються завжди поетапно. Бо пологовий будинок – це велика налагоджена структура, і щоб ось так одразу відселити всіх і все (135 стаціонарних ліжок) – потрібно мати додаткові площі. Ми виступили проти одночасного ремонту такого великого корпусу. До того ж, розуміли, що будівельні роботи затягнуться через відсутність необхідної суми грошей.
– Куди почали відселяти відділення пологового будинку?
– Для цієї мети обрали жіночу консультацію. Адміністрація запропонувала перевести сюди на третій, четвертий поверхи два відділення, в акушерський корпус – теж. Амбулаторний прийом вагітних, який проводився в кабінетах на трьох поверхах жіночої консультації, був сконцентрований лише на другому поверсі. Денний стаціонар жіночої консультації підселили в міську поліклініку №2, а відділення переливання крові та планування сім’ї – в дитячу поліклініку.
– І що з такої роботи вийшло доброго?
– Як показала практика – це була мука, а не робота. Палати перевантажені, у кожній по 10-17 ліжок. Вагітних та хворих жінок на ніч почали відпускати додому. Не в кращих умовах проводився і амбулаторний прийом. У кабінетах по черзі приймало по три лікарі. Погіршилась робота денного стаціонару поліклініки №2. Там вагітним жінкам надавалася неналежна медична допомога. В результаті – скупченість, тіснота, незадоволення персоналу та вагітних, що підтверджується актами перевірки.
– Очевидно, необхідно було щось змінювати?
– Так, найперше розвантажити консультацію і привести стаціонарні ліжка у відповідність хоча б до мінімальних санітарних норм та запровадити денне перебування стаціонарних хворих з відповідною корекцією штатів, щось робити з денним стаціонаром жіночої консультації, який знаходився в поліклініці №2.
– І нарешті про наказ, отже, він був?
– Звичайно. Був виданий юридично і фінансово обґрунтований наказ по управлінню про переведення частини лікарів жіночої консультації в міські поліклініки на робочі місця в окремо виділені кабінети. У цьому навіть є свої переваги, оскільки діагностична база поліклінік значно краща, є всі „вузькі” спеціалісти, на місці – сімейні лікарі. У жіночій консультації таких можливостей немає.
– Який же вихід із ситуації?
– З допомогою обласного управління охорони здоров’я у нас проробляється ще один варіант виходу, який дасть можливість вивести одне стаціонарне відділення з жіночої консультації, тим самим звільнити третій поверх для амбулаторного прийому. Нашим рятівником є Луцька центральна районна лікарня, за що ми дуже вдячні керівництву району та головному лікареві. У перспективі після закінчення ремонту плануємо розширити жіночу консультацію за рахунок першого поверху основного корпусу. Адже її проектна потужність в два рази менша за нормативну.
Неоніла СТЕПЧУК
P.S. На щовівторковій прес-конференції міський голова Богдан Шиба прокоментував ситуацію з ремонтом пологового будинку і жіночої консультації. На його думку, за прийняті некомпетентні рішення відповідатимуть ті посадові особи, які в угоду своїм амбіціям допустили таку ситуацію: “Як тільки всі документи ляжуть мені на стіл, я розберуся і з паперами до кінця, і з тими, хто має відповідати за непродуманий і погано спланований капітальний ремонт пологового будинку, який завдав населенню нашого міста багато незручностей і клопоту. Але хочу зазначити, що відселення відділень жіночої консультації – тимчасовий захід. Як тільки ремонт у пологовому будинку завершиться (а на це будуть максимально мобілізовані кошти з бюджету), лікарі і пацієнти повернуться в приміщення жіночої консультації. Цей заклад обов’язково повинен працювати.”
Comments: |