Камінь з діркою збереже дім, а підкова принесе щастя?

Якось завітавши до знайомої подружньої пари в гості, застала їх не в найкращому настрої. Посварилися, виявляється, через “щасливу” підкову: кріпити ріжками вгору чи донизу?! Довго, звичайно, не сердилися, знайшли консенсус. Мовляв, якщо через місяць щастя і благополуччя не прийдуть у їхній дім, підкову перевернуть. А що вони прийдуть – у цьому навіть не сумнівалися. Адже підкову, яка начебто ще “конем пахне”, вони знайшли!

Ріжками вгору чи вниз?
Скільки люди живуть на землі, стільки існує віра в містичні талісмани з магічною силою. Певно, тому, що покликані вони для того ж, чого прагнемо і ми – зробити будинок місцем безпеки, тепла та благополуччя. І в той час, як сигнальні пристрої і замки роблять свою справу, наше внутрішнє “я” жадає чогось такого, що неможливо пояснити. Хто придумав, що ікло, підвішене на шнурку, може захистити мисливця від смерті? Чи те, що камінь з діркою збереже дім? Ці знання тисячоліттями передавалися з вуст в уста. І що цікаво, властивості оберегів залишаються незмінними. Сьогодні вони захищають квартири банкірів і програмістів так само, як  колись захищали халупки гончарів і ковалів.
До речі, про ковалів. Один з найбільш відомих талісманів – підкова. Вважається, що знайти її на дорозі – не просто на щастя, а до великої удачі і не менших грошей. Звідки ж пішло це повір’я?
За легендою в кузню з’явився диявол у вигляді коня і став спокушати коваля на чорні справи. Коваль не тільки не піддався, а й підкував “рогатого”. А щоб чорт пам’ятав науку, на двері повісив підкову й усім знайомим розповів, як відлякати нечисту силу. Насправді ж пояснення про щасливу підкову мають під собою глибокі історичні корені. Тоді, коли залізо тільки з’явилося в Європі, воно було страшенно дорогим. Будь-яка річ з цього металу вважалася неймовірною цінністю, тому знайти підкову було великим щастям.
Але як і де саме вішати підкову? Ріжками вгору чи вниз? Взагалі, загальноприйняте її місце – над вхідними дверима. На Сході, у Європі і Латинській Америці підкови вішають ріжками вниз – щоб щастя лилося на людей. А от англійці й ірландці переконані, що треба прибивати її ріжками вгору, щоб дім був повною чашею. Мексиканська підкова прикрашена стрічками, монетами, ликами святих і висить дуже високо – чіпати її не можна. А італійці, навпаки, вішають підкову так, щоб кожен, хто входив, зачіпав її головою. А ще підкови носять на собі, прибивають на щогли суден і навіть закопують біля порога.
Як бути? Можна простежити, при якому положенні підкови вам більше щастить. А ще можна прислухатися до наших предків. Наприклад, якщо хочете захистити будинок від зла – підкову прибивайте над дверима ріжками вгору, якщо чекаєте благополуччя – вниз. Підкова, розміщена на внутрішньому боці дверей, притягує позитивну енергію. А от щоб гроші в будинку не переводилися, потрібно постаратися: в першу ніч повного місяця помістити підкову на підвіконні ріжками всередину.
«Червоний ліхтар» для процвітання
Дуже важливим талісманом будинку і його мешканців вважається камінь, у якому є природна дірка. Його також потрібно знайти. Це може бути звичайнісінький кругляк, річкова галька – все одно що, аби з дірочкою. Його, наприклад, дуже цінували давні кельти. А в Європі ще й дотепер вважають захисником від відьом. У віруванні ж наших предків такі талісмани називали “курячими богами”, тому що раніше їх вішали в курятниках для захисту від відьом. Але пройшли сторіччя, чаклуни відійшли в небуття, а діряві камені залишаються чудовими захисниками будинків. Їх можна повісити на шнурку чи зробити “намисто”, і почепити за парадними дверима. Узагалі ж вважається, що чим довше такий камінь знаходитиметься в хаті, тим дієвішим він буде як оберіг.
Хто не мріє прикрасити своє житло чимось оригінальним і в той же час безцінним? Наприклад... віником. У багатьох народів він відомий як символ, що оберігає від зла. Віничок-оберіг можна купити, а можна й зробити власноруч. Тільки треба знати про поєднання предметів, а  використовуючи різні трави і злакові при оформленні оберегу, пам’ятати про їхні символи. Наприклад, мак символізує виконання бажань, насіння соняшника – здоров’я дітей, випічка – багатство в домі, яйце – продовження роду, кукурудза – згуртованість родини, злаки й бобові – символ статку і фізичної сили, лавровий лист – слава й успіх, і т.п.
Не виключено, що можна запозичити обереги з інших народів і країн. У Китаї, наприклад, вважається, що в будинок, де немає чотирьох основних талісманів – черепахи, дракона, тигра і птаха-фенікса, ніколи не прийдуть удача і статок. Звірі уособлюють чотири сторони світу. Черепаха повинна стояти на півночі, ближче до підлоги, тоді в будинку перебуватиме мудрість. Фенікса встановлюють на півдні, вище власної голови, щоб приніс несподівану допомогу у важку хвилину. Дракон на сході квартири повинен додати господарям сили, авторитету і влади. А тигр, якщо його поставити на заході, врятує від пограбування. Ну, просто чарівний набір, хоч бери і двері не замикай!
До речі, а з чим у вас асоціюється словосполучення “червоні ліхтарі”? Виявляється, що на сході почеплений біля входу в будинок червоний ліхтар прикликає в цей дім успіх, багатство і процвітання. А не те, що ви подумали!
Що тут скажеш? Навіть психологи, що скептично ставляться до магії, визнають силу оберегу. На їхню думку, це не просто дрібнички. Ці предмети створюють у людини психологічний настрій: додають спокою і впевненості у своїх силах. Людина почувається захищеною і їй простіше впоратися з проблемами. Але треба пам’ятати – усі талісмани допомагають тільки тоді, коли в них вірять.
Мирослава КОСЬМІНА

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>