Доставили святиню з Афона

Минулої суботи православні віруючі Тернополя зустріли написану монахами Афонського монастиря ікону „Собор архангелів”. Її доставив з Греції архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій (УПЦ МП). Позолочений образ у супроводі процесії парафіян був привезений у Церкву святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії на бульварі Лесі Українки. Тут уже є встановлені у попередні роки п’ять інших ікон зі святої гори. 
– Багато храмів у всьому світі мріють про ікони з Афону, бо вони особливі, – сказав владика Сергій. – У грецьких монахів так багато замовлень, що вони не встигають їх виконувати, адже одна робота забирає два-три роки. Коли пишуться лики святих, іконописці постять або ж харчуються всухом’ятку. Божою ласкою ченці з одного важкодоступного мікроскита написали для нас копію першої, надзвичайно раритетної Іверської ікони Богоматері, за півціни. За наступні роботи (ікону цілителя Пантелеймона, дві – Ісуса Христа, Божої Матері-Всецариці та чудодійний образ „Пантанаса”) ми теж платили символічно.
Владика каже, що біля афонських святинь бували випадки чудодійних зцілень, а кілька людей навіть позбулися злоякісних пухлин. Священик переконаний, що подарованими іконами Господь являє чудо милості для парафіян усього міста і вірить, що святині зміцнюватимуть духовність людей.
Довідка
Розташована у Греції гора Афон є священним місцем для віруючих. У I столітті, через кілька років після вознесіння Ісуса Христа, її, за легендою, відвідала Богородиця. Святий Стефан Святогорець писав, що зійшовши на берег, Вона сказала: “Місце це хай буде моїм жеребом, котрий даний Мені Сином і Богом Моїм! Нехай буде благодать Божа на місці цьому і на тих, які живуть тут з вірою і благоговінням. Цьому місцю Я буду Заступницею і піклуватимусь за нього до Бога”. Діва Марія нібито заборонила ступати на гору жінкам, і відтоді сюди здійснюють паломництво лише чоловіки. Зараз на Афоні є 20 монастирів, у яких живуть у середньому по півсотні монахів.
Євгенія ЛІЩУК,
м. Тернопіль

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>