Конкурс свинячої краси, змагання зі швидкісного поглинання сала, виготовлення найбільшого і найдовшого бутербродів із салом, відкриття пам’ятника свині і салу – все це відбулося у Луцьку в рамках першого чемпіонату України серед любителів сала “З любов’ю до… сала”. Незвичне дійство викликало чималий ажіотаж і зібрало учасників з різних куточків України та Білорусі. Висвітлювали чемпіонат любителів сала журналісти з Росії, Грузії, Німеччини та навіть всесвітньо відома агенція “Рейтерс”.
Кілограм сала подужав менш, як за 20 хвилин
Ідея проведення чемпіонату любителів сала зародилася у творчій фірмі “Ідея”, а саме у її керівника заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького. За словами пана Віталія, саме сало дозволило вижити українцям у важкі часи монголо-татарської навали та Османської імперії. Адже, за свідченням історичних джерел, спустошуючи українські землі, мусульмани в силу заборонних релігійних канонів не зачіпали свиней. Тож у раціоні тодішніх українців сало посідало провідне місце. Тепер, на думку Віталія Іваницького, ми маємо віддати йому шану. Цю ідею одразу ж підтримав заступник голови ОДА Віталій Заремба.
Задум Віталія Іваницького – вшанувати український стратегічний продукт – вдався на славу. Про сало розповідали анекдоти, співали пісні, з нього виготовляли картини, а також з його допомогою навіть встановлювали світові рекорди.
Працівник державної служби охорони з Луцька Володимир Стриганин став рекордсменом світу у змаганні на швидкість поїдання сала. Пан Володимир здужав цілий кілограм українського “наркотика”. Причому впорався з ним менш ніж за двадцять хвилин. Суперники залишилися далеко позаду і, спостерігаючи, як найшвидший саломан апетитно доїдав останні шматочки, жартома пропонували йому добавку. Переможець лише зауважив, що за столом у хорошій компанії міг би з’їсти й більше. Свідків встановлення рекорду найбільше цікавило, як після такої процедури почувається сам рекордсмен. Усіх заспокоїв лікар-терапевт Волинської обласної лікарні Василь Іщук, а за сумісництвом спеціаліст з народної та нетрадиційної медицини: “Їсти сало не шкідливо, ним навіть лікуватися можна. Цей продукт не містить у собі паразитів і не має радіації. Особливо багате сало арахідоновою і олеїновою кислотою, які відіграють величезну роль в припиненні розвитку різноманітних захворювань, у тому числі раку. Є й сальні дієти. Польський дієтолог Ян Кваснєвський тридцять років займався проблемою сала і довів: якщо модниці, які хочуть схуднути, вживатимуть щодня потрошку сала, то досить швидко досягнуть бажаного результату.”
Згодом на алеї центрального парку відпочинку Луцька утворився живий ланцюг саломанів, які прийшли на свято зі своїми канапками. 233 людини утворили найдовший у світі бутерброд із салом – 43 метри. Відкривала ланцюг колоритна сім’я Наталії та Леоніда Кирилюків з Луцька. На встановлення рекорду із собою подружжя взяло й трьох маленьких синів – Антона, Артема і Дениса, кожен з яких доклав до загального бутерброда по... власній півметровій канапці. Хлопчаки ледь стримувалися від того, щоб почати поглинання деталей рекордного бутерброда до того, як досягнення луцьких саломанів зафіксував Представник “Книги рекордів Гіннесса” і “Книги рекордів України” Ігор Підчібій. Мама хлопчаків Наталія Кирилюк розповіла, що любов до сала у їхній родині справді неабияка. Навіть перед сном діти їдять сало замість молочної каші.
А найбільшим досягненням луцького чемпіонату, вартим всесвітньої версії “Книги рекордів Гіннесса”, став найбільший у світі салбургер загальною площею 21 квадратний метр у вигляді підкови, який складався з двох з половиною тисяч бутербродів. Десятеро спеціалістів з пивного клубу “Майдан” протягом 10 годин виготовляли цей мистецький твір. Загалом на салбургер пішло 85 кілограмів сала і 300 буханців чорного хліба.
– Чесне слово, чудес різних набачився чимало, але такої краси ще не бачив, – зазначив Ігор Підчібій, фіксуючи черговий рекорд. – Хочу привітати організаторів чемпіонату і клуб “Майдан” з таким досягненням. До цього нами зафіксовано два рекордні бутерброди з салом. Їх роблять лише в Україні. Перший бутерброд-рекордсмен був виготовлений на фестивалі сала у Сімферополі в 2004 році. Він мав площу дев’ять квадратних метрів. У лютому цього року кримський рекорд побили дніпропетровці. Вони презентували 12-метровий бутерброд у вигляді карти України. Луцьк перевершив це досягнення майже вдвічі.
Свині-красуні дефілювали у мереживній білизні
Вшановували на святі й головного “носія” українського стратегічного продукту – свиню. Їй і салу присвятили пам’ятник. Поки що лучанам презентували лише макет – витесану з дерева 800-кілограмову свиню, яка сидить на лавці і тримає у ратиці величезний шмат сала. Цей витвір луцького скульптора Валерія Ленартовича має всі шанси потрапити до “Книги рекордів України” у розділ “Незвичайні пам’ятники”, але лише після того, як буде встановлений у Луцьку.
Також організатори чемпіонату провели конкурс краси “Міс куцька”, в якому брали участь кілька десятків свинок. Щоправда, свинячі модниці ніяк не бажали вдягатися у мереживну білизну, короткі спідниці і стильні чепчики. Власникам хрюшок довелося чимало натрудитися, перш ніж вони підготували конкурсанток. А самі льохи нервово облизували помаду з губ і намагалися сховатися від членів журі. Перемогла ж 11-місячна свинка білої великої породи вагою 205 кілограмів на прізвисько Кийа з ТзОВ “Городище” Луцького району. Приз глядацьких симпатій отримали поросятка ВАТ “Луцьке РТП” із села Гірка Полонка Луцького району, які дефілювали у панчохах.
Ще одне видовище, свідками якого вперше стали лучани, – козацькі забави, щось на зразок стронгмену, тільки із жартівливими елементами. Поспостерігати за цим змаганням навіть прибув чемпіон світу зі стронгмену Кирило Чупринін. Переможцем козацької забави став ківерчанин Валерій Давидов. На церемонії нагородження він, як і Володимир Стриганин, отримав як нагороду туристичну путівку в Туніс.
Загалом свято пройшло весело і цікаво. Дуже раділи гості міста, які зуміли приїхати і на власні очі побачити чемпіонат України серед любителів сала. Білорус Сергій Магонов дізнався про проведення цього дійства з повідомлення кобринської FM-радіостанції і також вирішив взяти участь у змаганнях. Хоча ні у козацькій забаві, ні у поїданні сала на швидкість перемогти йому не вдалося, однак враження від побаченого залишилися яскраві.
Хтозна, можливо, незабаром чемпіонат любителів сала у Луцьку набере такої ж популярності, як всесвітньо відомий пивний фестиваль “Октоберфест” у Німеччині, куди з’їжджаються туристи з усієї планети. Віталій Іваницький запевнив, що чемпіонат України серед любителів сала стане щорічним. Тож попереду ще багато нових досягнень і рекордів.
Сергій КРАЙВАНОВИЧ,
м. Луцьк
Comments: |