Минулої п’ятниці відбулася V сесія Волинської обласної ради. Найцікавішою, як правило, є вступна частина – вона найбільш дискусійна. Далі виносяться питання, і депутати тиснуть на кнопку, голосуючи “за”, “проти”, “утримався”. Цього разу теж розгорілася перепалка між бютівцями і нашоукраїнцями. Останні висловлювали своє невдоволення, і цілком доречно, порушенням регламенту. Адже депутатам було розіслано порядок денний, до якого входило 23 питання. А на сесії вони отримали зовсім інший – там вже налічувалося аж 43. Хоча як не переконували нашоукраїнці, що так працювати неможливо, та все марно. Бютівці мають своїх 40 депутатів, голоси яких є вирішальними. Думаю, що однопартійці голови облради пана Грицюка не наважаться чинити йому спротив, як-то кажуть, лізти поперед батька в пекло. Абсолютно логічною була претензія депутата Гузя, що, маючи аж два заступники, чиновники обласної ради повинні б працювати ефективніше і доставляти документи людям вчасно. До цього можна лише додати, що у заступників Загреви й Банади, так само, як і у голови, досить немалі зарплати...
Йшлося і про виділення коштів для ліквідації наслідків стихії. Для прикладу, як заявив пан Грицюк, у Локачах “зірвало дах в адміністрації”. Потрібні гроші для відшкодування збитків.
Щодо питань, які виносилися на розгляд сесії, то вони більше стосувалися земельних проблем. Звітні доповіді, як завжди, читалися у дусі радянських часів: нудно, купа цифр, а під кінець – “декількома рядками” про проблеми. Зрозуміло, обласна рада таку доповідь попросила “взяти до відома”.
Особисто мене зацікавили цифри, що стосуються нашої області, які наведені у зверненні депутатів до Президента, Верховної Ради й Кабінету Міністрів, щодо підтримки аграрної галузі області у зв’язку зі стихією. Адже “...За період з 2 серпня, залежно від районів, випало від 3,5 до 4,8 місячної норми опадів. Такої ситуації при проведенні жнив не було більше 30 років. Внаслідок стихії підтоплено майже 40 тисяч гектарів сільгоспкультур, з них – 22,5 тисячі гектарів зернових. За попередніми підрахунками, втрати від стихії становитимуть понад 148 мільйонів гривень”.
Ще одне звернення до Кабінету Міністрів України стосується вирішення питання “щодо подальшого функціонування території пріорітетного розвитку у Волинській області”. Адже з 1999 року місто Нововолинськ та селище Жовтневе, оскільки тут було ліквідовано шість шахт, зупинені ВАТ “Оснастка”, бавовно-прядильна фабрика (всього втратило роботу більше 12 тисячі чоловік), належали до зони зі спеціальним інвестиційним кліматом. Згідно з новим законодавством, прийнятим 2005 року, пільги для підприємців на території пріорітетного розвитку були відмінені, що вплинуло на інвестиційний клімат. Отже, депутати намагаються повернути втрачене.
Але найбільш інтригуючим у порядку денному є рішення облради “про присвоєння звання “Почесний громадянин Волині”. І кому б ви думали, шановні волиняни, воно присвоєне? Дмитру Сергійовичу Дремуху – лікарю Ківерцівської центральної районної лікарні. Це, напевно, за особисті заслуги перед самим паном Грицюком. Можливо, лікар Дремух і хороший спеціаліст, але це “рішення” на розумну голову “не натягнеш”. Таке звання (до нього ще виділяється премія у розмірі 2000 гривень), перепрошую, треба дійсно заслужити. Почесного громадянина повинні знати не лише в Ківерцівському районі, а принаймні ще хоча б в обласному центрі. Але знову таки пан Грицюк має своїх сорок “бютівських” голосів, і справи “рішаються”...
Волинська область
Comments: |