Щоб прописатися, потрібна згода власника
Я маю власний будинок, вся документація про право власності оформлена на мене. Після закінчення будівництва, ми з дружиною прописались у ньому і жили вдвох. Я часто їздив на заробітки. Але якось повернувся додому і виявив, що дружина зареєструвала в моєму будинку свою заміжню дочку. Чи мала право селищна рада прописувати без моєї згоди дочку дружини?
Володимир Н.,
Костопільський район,
Рівненська область
З 15 січня 2004 року набрав чинності Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, який визначає процедуру реєстрації місця проживання особи (при цьому місце проживання особи, яке на день набрання чинності Закону підтверджувалося пропискою або було відповідно зареєстрованим).
Статтею 6 вищезазначеного Закону передбачено, що заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації особи, а зразки заяви та інших документів, необхідних для такої реєстрації, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
28 липня 2004 року постановою Ка-бінету Міністрів України затверджено зразок заяви про реєстрацію місця проживання, де обов’язково вказується підстава для реєстрації місця проживання за зазначеною адресою (це може бути ордер, свідоцтво про право власності, договір найму, піднайму, оренди або інші документи), а також зазначається про згоду власника/співвласника житла, наймача та членів його сім’ї на реєстрацію місця проживання заявника у разі відсутності документів, зазначених як підстава для реєстрації. Крім того, вказується посада, найменування органу, прізвище та ініціали особи, яка цю заяву приймає та перевіряє документи.
Таким чином, без Вашої згоди як власника будинку уповноважений орган не мав права здійснити реєстрацію (прописку) повнолітньої дочки Вашої дружини.
У випадку порушення Ваших прав чи законних інтересів рішеннями, діями (бездіяльністю) органів державної влади, посадових та службових осіб з питань реєстрації місця проживання особи Ви можете звернутись зі скаргою до суду.