Упа: місце зустрічі змінити не можна

Урочищу Вовчак, що у Турійському районі, в історії повстанського руху належить особливе місце. Саме тут, серед лісів і боліт, базувався один з перших центрів військових формувань УПА групи “Північ”. За короткий час, буквально під носом у ворога, виріс цілий гарнізон: будинки-казарми, школа молодших командирів, хлібопекарня, коптильня, кузня, майстерня для пошиття форменого одягу, лазарет. Тут під керівництвом курінного “Остапа” (він же уродженець села Рачин Горохівського району Олексій Брись) проходили тактичні навчання вояків, звідси вони вирушали на бойові операції. Усі спроби німців, польських шовіністів знищити центр були марними.
Його зрівняли із землею, розоравши навіть могили полеглих, уже після війни. І десятиліттями замовчували сам факт існування “Січі”. Лише на початку 90-х років тут з’явився Пагорб слави, в урочище проклали гравійку. Сюди приїжджали пошанувати пам’ять своїх бойових побратимів представники братств колишніх вояків УПА з Канади, Австралії, Англії, Бельгії та інших країн. Ось і минулої неділі на Вовчаку відбулися урочистості з нагоди 63-ї річниці створення УПА.
А в самому Турійську на Покрову Пресвятої Богородиці урочисто відкрили й освятили пам’ятний знак полеглим патріотам, які воювали під різними прапорами і яких примирила рідна земля. Споруджено знак на кошти родини Микитюків.

Василь ТРОФИМУК,
Волинська область

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>