Велика сім’я – і всі музиканти!

А невістки і зяті - теж

 

Коли Петро Миркевич одружувався, на весіллі, як і годиться, їм із нареченою не один раз побажали: "Перепиваємо вам гроші та на чотири канти, щоб було у вас четверо дітей і всі музиканти!" Як у воду дивилися…

Не відав тоді Петро Іванович, що саме він започаткує династію музикантів Миркевичів. Бо якось записався у духовий оркестр, який організовувався колгоспом, і навчився грати на корнеті. Відтоді жодного весілля у селі не пропустив! Не дивно, що четверо дітей, яких вони виховували із дружиною (тепер покійною), придивлялися до батькового захоплення, яке згодом собі за професію обрали.

Найстаршого із дітей Миркевичів, Володимира, без перебільшення називають самородком. Він уміє грати на будь-яких інструментах: чи то клавішні, духові чи ударні. І мелодії підбирає на слух. У шість років вже вигравав на гармошці, у дванадцять - разом із музикантами на весіллях. Володимир закінчив Дубнівське училище по класу баяна. Згодом там на хоровому відділі вчилися і сестри Віра з Надією (Надя - єдина з сім'ї, яка відірвалася від рідних Вовковиїв і живе на Хмельниччині). Незабаром і В'ячеслав приніс у родину четвертий диплом музиканта.

Віра Петрівна розповідає, як вони сімейним підрядом "піднімали культуру на селі". Довелося створювати хорові колективи вчителів, колгоспників, працівників пивзаводу, медиків, обрядовий ансамбль, дитячий духовий оркестр…

- І як вам часу вистачало на всю цю роботу? - цікавлюся.

- Якось вистачало, - сміються. - І при цьому наші колективи завжди призові місця займали. Нас називали "вовковиївськими Мареничами" за те, що ми завжди разом, сім'єю виступали.

- А скільки вас у родині обрали музику своєю професією?

- Володю, рахуємо! - жваво береться загинати пальці Віра Петрівна. Але лік збився, щойно дійшли до зятів і невісток. Багато. Виявляється, що познаходили пару Миркевичі в основному із такими ж - хормейстерами, акомпаніаторами, диригентами, першими тенорами… Яяк зійдуться на сімейне свято та як затягнуть багатоголоссям якусь пісню - ех, аж шибки дзеленчать…

Зараз Миркевичі все такі ж активісти. Усі є викладачами у Демидівській школі естетичного виховання, яку очолює дочка Володимира Вікторія. Віра Петрівна організувала і більше 20 років керує жіночим вокально-інструментальним ансамблем "Берегиня", якому у 2007 році присвоєно звання народного. Із Володимиром опікуються хоровим колективом працівників культури. На добровільних засадах, звісно ж. А ще дуже мріють відновити у Вовковиях духовий оркестр. І хоч пропонували їм спокійні місця заввідділів культури у районі, але Миркевичі відмовилися. Не до душі їм паперами займатися, рух потрібен, живі емоції, спів…

Мирослава КОСЬМІНА,

Рівненська область

 

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>